×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Premjers: PVN samazināšana apkurei nav efektīvākais risinājums

Foto - LETAFoto - LETA

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana nav labākais risinājums, kā mazināt apkures rēķinus, trešdien LNT raidījumam “900 sekundes” viedokli pauda premjers Valdis Dombrovskis, norādot, ka apkures izmaksas būtiskāk mazinātu ēku siltināšana.

“Es neuzskatu, ka PVN mazināšana šeit būtu labākais risinājums,” viņš sacīja un norādīja, ka PVN samazināšana nodrošinātu apkures rēķinu samazināšanos mazāk nekā par 10%. Turklāt tas būtu risinājums, kas vairāk nāktu par labu lielo mājokļu īpašniekiem nekā trūcīgajiem iedzīvotājiem.

“Te ir jākoncentrējas uz citām lietām – tā ir mājokļu siltināšana, kur mēs redzam, ka pašreizējā Rīgas domes vadība – “Saskaņas centrs” – ir ļoti maz darījuši, lai mājokļu siltināšanas progammu īstenotu, jo tas spēj nodrošināt siltuma rēķinu samazinājumu pat par kādiem 50%. Otrs ir mērķtiecīgs atbalsts trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, kuriem ir objektīvas grūtības rēķinus nomaksāt, sniedzot mājokļa pabalstu,” teica Dombrovskis.

Viņš atzina, ka par PVN samazināšanu jautājums ir, vai tas ir precīzākais instruments atbalstam. Premjers norādīja, ka PVN samazināšanai būtu negatīva fiskālā ietekme – tas samazinātu iespējas nodrošināt līdzekļus mājokļu siltināšanas programmai un sociālajam atbalstam.

Dombrovskis arī apliecināja, ka ēku siltināšanas programma nākamajā finanšu perspektīvā tiks turpināta.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka apmēram 700 cilvēku piketā otrdien aicināja valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli apkurei no 12% līdz 5%.

Saeima 24.janvārī, lemjot par grozījumiem jaunajā PVN likumā, noraidīja opozīcijas iesniegtos priekšlikumus, kas paredzēja samazināt PVN likmi apkurei. Pašreiz PVN likme apkurei ir 12%. Savukārt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju aptaujās norādījuši, ka atbalsta PVN apkurei samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+