Latvijā
Politika

Prezidenta kancelejā “pazuduši” dokumenti par 920 eiro vērtām rotām. Kanceleja skaidro situāciju1


Andris Teikmanis.
Andris Teikmanis.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts prezidenta kancelejā “pazudis” šā gada aprīlī iegādāts reprezentatīvu rotu komplekts, kura iegāde izmaksājusi 920 eiro, kancelejas vadītājs Andris Teikmanis atzīst, ka iestādē nav atrodama dokumentācija par to, kur šīs vērtslietas ir palikušas.

Juveliera un rotu māk­slinieka Māra Šustiņa radītu reprezentatīvu rotu komplektu Valsts prezidenta kanceleja iegādājusies šā gada aprīlī.

Kancelejas grāmatvedībā ir atrodama ar 9. aprīli datēta preču pavadzīme rēķins par 920 eiro, ko izrak­stījis M. Šustiņš. Rīkojumu to apmaksāt devis toreizējais Raimonda Vējoņa kancelejas vadītājs Arnis Salnājs.

Taču tagad, kad līdz ar Valsts prezidentu nomainījies arī kancelejas vadītājs, ir izrādījies, ka iestādē nav atrodama dokumentācija par to, kur dārgās rotas ir palikušas, to oficiālā vēstulē atzīst A. Teikmanis.

Esot gan zināms tas, ka “kanceleja to iegādājās no metālmākslinieka Māra Šustiņa kā valsts dāvanu ārvalstu augstākajai amatpersonai un tās dzīvesbiedram, kas tika pasniegta valsts vizītes laikā”.

Taču nekāda dokumentācija par to kancelejā neesot atrodama, turklāt no A. Teikmaņa vēstules izriet, ka šīs iestādes vadība arī neuzskata par nepieciešamu dokumentēt šādu vērtīgu priekšmetu norakstīšanu no prezidenta kancelejas bilances.

“Ārējie normatīvie akti un kancelejas iekšējie normatīvie akti neparedz pienākumu kancelejai radīt šādu dokumentāciju,” norāda A. Teikmanis, līdz ar to “kancelejai nav pienākuma šādu informāciju Jūsu vajadzībām radīt.”

Pašlaik Valsts prezidenta kancelejā tiek izskatīts informācijas pieprasījums par visām materiālajām vērtībām, kas tajā ir tikušas norakstītas 2018. un 2019. gadā, un par norakstīšanas kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Kancelejas skaidrojums

Dažas dienas pēc raksta publicēšanas ar portālu “LA.LV” sazinājās Valsts prezidenta kanceleja, skaidrojot, ka, veicot iegādāto materiālo vērtību (tostarp reprezentācijas priekšmetu) uzskaiti un izlietojuma kontroli, kanceleja ievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības, tai skaitā prasības fizisku personu aizsardzībai attiecībā uz personas datu apstrādi.

Līdz ar to dokumentācijā par reprezentācijas priekšmetu izlietojumu tiek norādīts pasākums/norise, kurā Valsts prezidents, pildot amata pienākumus, ir pasniedzis reprezentācijas priekšmetu, nevis konkrētās personas vārds un uzvārds.

Saistītie raksti

Papildus kanceleja informēja, ka Lato Lapsas interesējošo rotu komplektu Valsts prezidents Raimonds Vējonis kā valsts dāvanu pasniedza ārvalsts augstākajai amatpersonai un tās dzīvesbiedram valsts vizītes Igaunijas Republikā laikā.

Kā zināms, Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītē Igaunijas Republikā bija šā gada 9.-11. aprīlī, atzīmēja kancelejas pārstāvji.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
20 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa…
42 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
6 stundas