×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Priekšlaicīgā pensija un invaliditāte (1)

Uz jautājumiem atbild VSAA Pierīgas nodaļas klientu apkalpošanas daļas vadītāja Gunta Jeniņa.

 

2010. gadā 60 gadu vecumā priekšlaicīgi pensionējos un vienlaikus turpināju strādāt. Taču 2011. gada februārī darbā notika nelaimes gadījums, un tagad man ir 2. invaliditātes grupa. Priekšlaicīgā pensija man ir 133 lati, bet pēc invaliditātes noteikšanas man piešķīra 222 latus. Taču tad VSAA pēkšņi paziņoja, ka šos 222 latus man nevar maksāt, jo pirms tam biju priekšlaicīgi pensionējusies. No darba esmu atbrīvota 2012. gada 2. aprīlī. Ko man darīt? 
Valentīna Engizere Krimuldā

 

Likums nosaka – vecuma pensija, t. sk. priekšlaicīgā, pēc personas pieprasījuma tiek piešķirta uz mūžu. Personai, kurai piešķirta vecuma pensija, atlīdzību par darbspēju zaudējumu izmaksā šādi:

* ja piešķirtās pensijas apmērs nesasniedz atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru, personai izmaksā starpību starp atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru un vecuma pensijas apmēru;

* ja piešķirtās izdienas vai vecuma pensijas apmērs ir vienāds ar atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru vai to pārsniedz, atlīdzības par darbspēju zaudējumu nemaksā.

Konkrētajā gadījumā persona 2010. gadā ir pieprasījusi vecuma pensiju priekšlaicīgi un no tās vairs nevar atteikties. Nelaimes gadījums ir noticis vēlāk, tāpēc tiek izmaksāta starpība starp atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru un piešķirtās vecuma pensijas un piemaksas par darba stāžu apmēru.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mans bērns ir invalīds kopš dzimšanas(ihtioze)Kad noformējām invaliditāti,man teica ,ka es varēšu doties pensijā ātrāk.Oficiāli inv. tika noformēta ,kad bērnam bija 10 gadi.Tagad es dzirdēju ,ka ātrāk var doties pensijā,ja bērna invaliditāte ir oficiāli noformēta līdz 8 gadiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+