Kultūra
Teātris un kino

Pulcēsies uzvedumā “Es esmu” teātra senioru atbalstam0


Zane Dombrovska
Zane Dombrovska
Foto: LETA

Piektdien, 1. jūnijā, plkst. 20 Mūzikas namā “Daile” notiks jau piektais ikgadējais labdarības uzvedums “Es esmu”, vēsta idejas iniciatore Zane Dombrovska.

“Es esmu” ir ikgadējs uzvedums, kurā teātra un mūzikas lielmeistari kopīgi vienojas Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam. Šogad tajā mirdzēs tādas izcilas aktrises kā Lilita Ozoliņa, Līga Liepiņa, Dace Everss un Liepājas teātra aktrišu zvaigznājs “Atštaukas”, kā arī aktieris Ivars Kalniņš. Uzvedumā piedalīsies arī mūziķi Rihards Zaļupe, saksofonistu kvartets “n[ex]t move”, Jānis Stībelis, Maestro Raimonds Pauls u.c.

Jau otro gadu pēc kārtas uzveduma “Es esmu” māksliniecisko virsvadību piekritusi uzņemties Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa: “Pagājušājā gadā pieņemt izaicinājumu veidot uzvedumu “Es esmu”, bija ļoti satraucoši un pat biedējoši, jo nozīmēja mesties nezināmajā gan man, gan visiem iesaistītajiem. Jo uz skatuves satikās radoši tandēmi – lielas personības katrs savā žanrā un mākslas jomā, kuri pirms tam nekad nebija kopā strādājuši, daži nebija pat personīgi pazīstami. Bet jau pirmās radošās tikšanās, pirmie mēģinājumi bija apliecinājums tam, ka nekas nav nejaušs, un ka es varu būt vienkārši laimīgs vērotājs brīdī, kad satiekas ĪSTIE partneri viens otram. Patiesi pārņēma Dieva klātesamības sajūta visā sagatavošanas periodā,” stāsta Dita Lūriņa.

Arī šogad 1. jūnijā uz Mūzikas nama Daile skatuves kāps pilnīgi jauni radošie tandēmi, kuri solās pārsteigt kā sevi, tā publiku, apliecinot, ka mēs kopā darām svētīgu darbu, ka varam būt vienoti, lai darītu šo pasauli labāku. “Un, pat ja visai pasaulei palīdzēt grūti, mēs varam palīdzēt saviem tuvākajiem – tiem, ar kuriem mūs vieno mīlestība pret skatuvi, – Latvijas teātru vecmeistariem.

“Ikgadējais labdarības uzvedums “Es esmu” ir ļoti nozīmīgs, jo tas dod iespēju Fondam RAMPA arvien plašāk komunicēt ar Latvijas sabiedrību par fonda idejām un mērķi un ļauj arvien vairāk teātra vecmeistariem sniegt reālu finansiālu atbalstu. Kopš 2017. gada jūnijā notikušā “Es esmu” uzveduma periodā līdz 2018. gada maijam Fonds RAMPA ir spējis sniegt lūgto atbalstu vairāk kā 50 fonda biedriem, kam šajā laika periodā tas ir bijis nepieciešams,” stāsta uzveduma rīkotāju pārstāves – Fonda RAMPA valdes priekšsēdētāja Anna Klēvere un valdes locekle Zane Dombrovska.

Kā katru gadu vakara gaitā notiks arī tradicionālā labdarības “izsole”, kuras laikā būs iespēja savā īpašumā iegūt unikālus mākslas darbus, ko speciāli šī gada uzvedumam ziedojuši izcili Latvijas mākslinieki un gleznotāji – Vija Zariņa, Elita Patmalniece, Artis Bute un citi.

LA.lv