×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Radīta arēna droniem un to pilotēšanas faniem

Foto - www.liepajniekiem.lvFoto - www.liepajniekiem.lv

“Ir ne tikai jāražo un jāpārdod, bet arī jārunā par to, kā dronus jeb bezpilota lidaparātus lietot pareizi, lai nevienam nerastos vēlme lidot kaimiņu dārzā ar domu redzēt, ko viņš tur dara.” Tā intervijā portālam www.liepajniekiem.lv saka uzņēmuma “Dragonfli” pārstāvis Roberts Grundmanis, kurš kopā ar komandu Liepājā izveidojis dronu arēnu. Tā ir arī vieta, kur apgūt pilotēšanas prasmi un pilnveidot jau esošās iemaņas, bet nākotnē rīkot dronu sacensības. Kā norāda uzņēmums, Liepājā dronu arēna, kas pieejama ikvienam interesentam un ko atklās šovakar, ir pirmā Baltijā un Eiropā.

Dronu arēna izvietota “Blue Shock Race” kartingu halles 2.stāvā, Vecajā ostmalā 22. R.Grundmanis pastāsta, ka sadarbība ar Arti Dauginu, “Blue Shock Race” īpašnieku, uzsākta veiksmīgi. “Esam personīgi pazīstami kopš pagājušā gada. Tuvāk iepazināmies pēc Kurzemes Biznesa inkubatora rīkota pasākuma, kurā prezentējām savu ideju, mērķus, plānus. Arī to, ka ziemas sezonā vēlamies piedāvāt vietu, kur ikviens varētu nākt un mācīties pilotēšanas prasmi, kur varētu notikt sacensības. Arti tas ieinteresēja, uzsākām sarunas, tā kā viņš 2.stāvā vēlējās veidot dažādas interesantas aktivitātes. Mēs likāmies saistoši,” atklāj R.Grundmanis, priecājoties par pozitīvo iznākumu.

Viņu nebaida tas, ka būs jāatstāj pamatdarbs Liepājas Jauniešu mājā, kur Roberts strādā par projektu vadītāju, lai veltītu visu uzmanību jaunizveidotajai vietai. “Nav jau no kā baidīties,” apņēmīgais puisis smaidot saka. “Ja nesanāks, atradīsim kādu algotu ikdienas darbu un pastrādāsim līdz atspersimies no jauna.

Kā izpaužas dronu sacensības? “Uz lidaparātiem tiek izvietotas ļoti mazas kameras, eiromonētas izmērā vai pat mazākas, un tiek pievienota antena, kas savukārt sūta signālu uz masku vai brillēm, ko uzlicis pilots, un viņš redz trasi no drona skatu punkta. Signāls tiek raidīts bez jebkādas aizkaves un attēls reālajā laikā ir skaidrs,” paskaidro R.Grundmanis.

Augusta sākumā pirmo dronu arēnu pasaulē atvēra lielākais dronu ražotājs pasaulē “DJI”, un tas notika Dienvidkorejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+