×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. februāris, 2017
Drukāt

Raidījums: Saeimā slepeno apspriežu telpu restaurēja būvnieki bez drošības sertifikāta (12)

Bijusī Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone. Foto - LETABijusī Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone. Foto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece šonedēļ vērsās prokuratūrā, Satversmes aizsardzības birojā un Drošības policijā, lai izvērtētu Saeimas darbinieku, iespējams, nolaidīgu vai pat ļaunprātīgu rīcību, vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

Informācija ir slepena, jo saistīta ar finanšu izlietojumu drošības nodrošināšanai parlamentā.

“Nekā Personīga” rīcībā esošās ziņas liecina, ka runa ir par jaunās Saeimas ēkas rekonstrukciju, kur pieļauts, ka telpas Saeimas Nacionālās drošības komisijas slepenajām apspriedēm restaurējuši būvnieki bez industriālās drošības sertifikāta.

VIDEO SKATIES ŠEIT

LETA jau ziņoja, ka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) drošības iestādēm izteikusi lūgumu izvērtēt nelietderīgus tēriņus Saeimā. Savukārt parlamenta administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone aģentūrai LETA pastāstīja, ka Saeimā notiek dienesta izmeklēšana par iespējamiem pārkāpumiem, par kuru saturu gan informācija ir konfidenciāla.

Mūrniece piebilda, ka ir atklājušies jautājumi saistībā ar Saeimas darbinieku naudas līdzekļu tērēšanu un lietderību, kā arī dažu darbinieku attieksmi pret drošības prasībām. Šo informāciju izvērtēšanai viņa nodevusi Satversmes aizsardzības birojam, Drošības policijai un prokuratūrai.

Aizbildinoties ar ierobežotas pieejamības informāciju, politiķe atteicās sniegt jelkādu papildus informāciju par nelietderīgajiem tēriņiem un drošības prasību ievērošanu, kā arī komentēt to, vai Pētersones aiziešana no amata ar 1.martu ir ar to saistīta.

Nacionālās drošības komisijas sēdes bija ieplānotas jaunās ēkas cokola stāvā. Tomēr pēc atklātajiem pārkāpumiem ir skaidrs, ka tagad šeit apspriest valsts noslēpumu ir kategoriski aizliegts, norāda raidījums.

Saeima jauno ēku Jēkaba iel 6/8 iegādājās par 2,5 miljoniem eiro un ieguldīja vēl piecus miljonus eiro restaurācijā. Projekta autori bija “Arhis Arhitekti’, būvnieks – “Velve”, apakšuzņēmēji – “Re&Re”, elektrību un vājstrāvas ievilka uzņēmums “Moduls”, par mehāniskajām sistēmām atbildēja kompānija “Lafivents’, bet stiklotās konstrukcijas lika “Alumax group”.

Raidījums “Nekā personīga” noskaidrojis, ka četriem no sešiem būvniecībā iesaistītajiem – arhitektu birojam, būvniekam, “Moduls” un “Alumax group” – nebija Satversmes aizsardzības biroja izsniegta industriālās drošības sertifikāta, kas apliecina komersanta spēju nodrošināt sevišķi slepenas un slepenas informācijas aizsardzību.

Tas arī nozīmē, ka šāda prasība nebija iekļauta Saeimas rīkotā konkursa nolikumā.

Saeimas prezidija locekļi pēc dienesta ziņojuma izlasīšanas raidījumam pauduši pārliecību, ka vainīgajiem Saeimas darbiniekiem būs disciplinārsodi, taču atturējās minēt, vai kādam draud arī atbrīvošana no amata.

Savukārt Pētersone skaidrojusi, ka “tas skar manus tuvus kolēģus, ar kuriem esmu bijusi līdzgaitniece ilgus gadus, un man tas ir smagi.

Tādēļ viņa pieņēmusi lēmumu pamest amatu. “Es izdarīšu visu, kas nepieciešams, lai izvērtētu notikušo un katra atbildību tajā, bet tas nav viegli,” piebilda Pētersone.

Tuvākajās nedēļās viņas vadītajai komisijai jāpabeidz izvērtēt, kuriem Saeimas darbiniekiem būs jāatbild par smagajiem pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Savukārt Pētersone skaidrojusi, ka “tas skar manus tuvus kolēģus, ar kuriem esmu bijusi līdzgaitniece ilgus gadus, un man tas ir smagi.

  Tādēļ viņa pieņēmusi lēmumu pamest amatu. “Es izdarīšu visu, kas nepieciešams, lai izvērtētu notikušo un katra atbildību tajā, bet tas nav viegli,” piebilda Pētersone.
  ——————————-
  Partijniec, izvērtē arī savu …bezdarbību!
  Alga gandrīz 3 000 un ir vēl par .., lai saprastu, ka ir jāstrādā, nevis jātēlo Saeimas galvenā persona!

 2. Pētersone jau tur bija galvenā. Tā, ka velti viņa vainu uzveļ citiem un tēlo nevainīgu jēriņu. Tāpēc jau viņai
  bija piešķirts skaļais administrācijas “ģenerālsekretāra ” tituls, lai visam sekotu. Kas tā ir: kārtējā bezatbildība vai apzināti nolaidīga rīcība?

 3. Piemetot “uz aci ” ,šādu apspriežu telpu ar seifiem un arhīva glabātuvi bez 2-3 miljoniem neizbūvēt.

 4. Ko nozīmē restaurēja ? Nekādu slepenu apspriežu telpu nevar restaurēt ,ja tādas tur nav. Šāda tipa telpas ir jāprojektē speciāli un attiecīgi jāizbūvē. Padomu prasīt,acīmredzot, var tikai ASV ,jo tā uzbūvēja jaunu vēstniecības ēku. No preses publikācijām zinām ,ka 90-to gadu pirmajā puse Krievija paziņoja ,ka tās būvētajā Maskavas ASV vēstniecības ēkā esot tūkstoši slepenu mikrofonu .Šobrīd Maskavā šo paziņojumu sauc par valsts nodevību. Tātad šādā izbūvē nav nekā vienkārša.Spiegu romānos šādas telpas apraksta ļoti dažādi ,bet parasti kā telpas kuru sienas nevar pārvarēt visu tipu frekvences ,radiācija ,lazeri un citi”zili brīnumi” .

 5. ZOLITŪDES VEIKALA CELTNIECĪBĀ IESAISTĪTĀS PERSONAS GAN VISAS BIJ SERTIFICĒTAS…

 6. Visās valstīs ir lielas problēmas, kur varu saglabā kompartijas nomenklatūra!

 7. EUREKA ! Vai tad LATVIJĀ par drošibas Tehniskiem jautājumiem, slepenības režīma nodrošināšanu atbild Saeimas pārstāvji ???? Ja tā ir realitāte tad ko vērts ir SAB ?? 21gs dzīvojot vel domājam par vecam istaba ir galvenā .. svarīgu drošibas jautājumu apspriiešanai var iegādāties rūpnieciski izgatavotu,lego- drošibas istabu .Maksa 1-2milj.$ un visa brēka.Protams ja LATVIJĀ domā nopietnās drošibas kategorijās.

 8. Tā steidzās uz 20% un vel Kremļa darījuma piemaksu, ka ”aizmirsa” par drošibu…Papētī ”autoru” ķēdīti un atradīsi – vai biezpiengalvām būs gribēšana sevi atrast kā līdzautorus…

 9. Lai SABs un DP pie reizes papēta, kas to .. Pētersoni bīdīja uz šo amatu.

 10. Ja skar valsts drošību – visai tai jautrajai kompānijai, ar Pētersoni priekšgalā, jābūt aiz rūtotām gardīnēm !
  Kremļa uzdevumā “kļūdās”… 🙂

  • Nebaidi ,sabīsies aizlidos uz Austriju pie Vaškeviča ,tur Tautas biedri jau sen ir priekšā , nevarēsim pat ne nopratināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+