×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Rakstnieki stāda kokus un ASV karavīri veido taku Spāres muižā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Amatas novada Spāres muižā tiek īstenots viens no vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” darbiem – veidota tematiska atpūtas vieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Atzīmējot Spāres muižas Rakstnieku parka iniciatora Aleksandra Čaka 115 jubileju, turpinot viņa aizsākto ideju, 11. oktobra pēcpusdienā Spārē pulcējās rakstnieki, mākslinieki, Spāres internātpamatskolas bērni, personāls un viesi no tuvākas un tālākas apkaimes. Latvijā zināmi rakstnieki papildināja parku ar deviņiem jauniem kokiem. Pēc Valda Atāla ieteikuma, šoreiz koki tika stādīti pēc druīdu horoskopa. Šis horoskops radies pirms vairāk nekā 2000 gadiem un balstīts uz ķeltu ticējumiem un ieražām. Senie priesteri ticēja, ka katram kokam ir savs raksturs un katram cilvēkam, atbilstoši dzimšanas laikam, ir savs noteikts koks.

Tā, piemēram,Valdis Rūmnieks un Inga Ābele katrs iestādīja pa pīlādzim, Valdis Atāls – osi, Jānis Rokpelnis – lapegli, bet Edvīns Raups – ābeli. Arī Čaks savā jubilejā saņēma dāvanu – osi, kas atbilst viņa horoskopam vairāk nekā ozols, ko viņš pats ir stādījis pirms 86 gadiem un kas vēl joprojām priecē parka apmeklētājus. Jaunos kociņus Rakstnieku parkam dāvināja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO.

Pasākumu apmeklēja arī Rīgas internātskolas bērni ar dzirdes traucējumiem, kur viens no skolēniem aizkustināja klātesošos, parādot A. Čaka dzejoli zīmju valodā. Arī Spāres internātpamatskola varēja lepoties ar savu skolnieku Vitautu Ērmani, kurš publikas priekšā drosmīgi deklamēja savu dzeju.
Jau pēc nedēļas, 18. oktobrī, Spārē, pateicoties ASV vēstniecības atbalstam, ieradās karavīri no Amerikas. Kopā ar diviem LLU mežistrādes fakultātes studentiem viņi tīrīja mežu un veidoja iecerēto pastaigu taku. Pēc darba vīri kopā ar Spāres internātpamatskolas skolēniem draudzīgi nodevās sportiskās aktivitātēm. Skolēni ar karavīriem komunicēja ar mīmiku un zīmju valodu, cits mēģināja izmantot skolā iegūtās zināšanas angļu valodā. Skolas direktore informēja, ka ir plāns turpināt šo sadarbību, lai veiksmīgi izveidotu aizsākto dabas taku.

Rakstnieku parks un meža takas paredzēts kā viens komplekss, kas skolas bērnu un Spāres muižas viesu apmeklējumu padarītu pieejamu, aizraujošu un būtu kā vieta, kur gribas atgriezties, pulcēties un svinēt svētkus.

Labiekārtošanas darbus īsteno Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar Spāres internātpamatskolu un A.Čaka muzeju un biedrību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+