Motoru sports

Rallija sezona sākas ar Lēba uzvaru 16

Foto – AFP/LETA

Pasaules čempionāta autorallijā pirmā posma sacensībās Montekarlo uzvaru izcīnīja astoņkārtējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs ar “Citroen” automašīnu.

Pirmajās divās sacensību dienās Lēbs uzvarēja astoņus no desmit ātrumposmiem un sacensību turpinājumā droši kontrolēja notikumus aiz savas muguras. Nākamās divas dienas Lēbam uzvaru atsevišķos ātrumposmos nebija, taču viņa pārsvars izauga vēl vairāk. Kā sulīgs punkts Montekarlo rallijam bija uzvara pēdējā svētdienas posmā, kas pasaules čempionāta kopvērtējumā ļauj ierakstīt maksimālo punktu skaitu.

“Sākt sezonu ar uzvaru, turklāt tik daudz savu līdzjutēju priekšā, allaž ar īpašs notikums. Sezonas sākums ir izdevies perfekts, taču Montekarlo ir mans rallijs. Paskatīsimies, kā mums ies nākamajos posmos,” pēc pirmā posma secināja “Citroen” komandas līderis Sebastjans Lēbs. Montekarlo rallijā pirmos trīs posmus uzvarēja soms Jaro Mati Latvala ar “Ford”, tobrīd viņa pārsvars pār Lēbu bija vairāk kā minūte, taču avārijas dēļ izstājās. Nākamais posms februāra otrās nedēļas nogalē notiks sniegotajos Zviedrijas ceļos un tur tieši Latvala varētu būt favorīta statusā.

Par divām atlikušajām vietām uz goda pjedestāla visu nedēļas nogali sacentās Daniels Sordo ar “Mini WRC” un Peters Sūlbergs ar Ford”. Šajā divcīņā par 19,1 sekundi ātrāks izrādījās spānis, bet uzvarētājam Lēbam viņi zaudēja attiecīgi 2:41 un trīs minūtes.

LA.lv