×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Reizniece-Ozola: valdībai jādomā par pasākumiem ekonomikas sildīšanai (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Valdībai ir jādomā par pasākumiem Latvijas ekonomikas sildīšanai, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

“Mums valdībā šobrīd ir jādomā par straujiem pasākumiem, kā sildīt tautsaimniecību,” sacīja ministre.

“Viens būtisks pasākums ir atbalstīt energoietilpīgos uzņēmumus ar obligātās iepirkuma komponentes kompensācijas mehānismu, lai samazinātu elektroenerģijas cenas, jo mūsu ražošanas uzņēmumi par elektroenerģiju maksā vairāk nekā līdzīgi uzņēmumi, piemēram, Vācijā. Otrs, mums ir ļoti laicīgi jāuzsāk struktūrfondu programmu ieviešana. (..) Trešais, ļoti svarīgi šobrīd ir arī saglabāt mikrouzņēmuma nodokli, lai jaunos uzņēmējus motivētu nodarboties ar uzņēmējdarbību, radītu darba vietas sev un arī citiem,” teica ministre.

Tāpat viņa atzīmēja, ka Latvijā ir vairāki uzņēmumu, kas šobrīd cieš zaudējumus saistībā ar Krievijas ekonomisko situāciju un rubļa kursa kritumu. “Ir liela daļa uzņēmumu, kas iepriekš sadarbojās ar Krievijas tirgu, un, ne Krievijas sankciju dēļ, bet Krievijas ekonomiskās situācijas un rubļa devalvācijas dēļ būtiski cieš. Mēs redzam metāla apstrādes uzņēmumus, kuriem ir grūtības saglabāt darbiniekus iepriekšējā līmenī,” klāstīja Reizniece-Ozola.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka janvārī samazināja šā gada Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi līdz 2%.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai palielinātu mūsu zemnieku ražotās lauksaimniecības produkcijas konkurētspēju,jāsamazina PVN likme pārtikas produktiem!

  2. Cien. Reiznieces kundze! Jūs vairs neesat Saeimā, kur izsaka vispārējus ierosinājumus, bet ministre, kurai jādod konkrēti priekšlikumi. Un tā nav pirmā reize, ka Jūs turpinat deputāta darba stiliu. Lai Jums veicas!

  3. Domāju, ka IEROSINĀJUMI Latvijas ekonomikas siltināšanai VISPIRMS jānāk nevis no VALDĪBAS, bet no EKONOMIKAS MINISTRIJAS – JUMS, Reinieces kundze!??????? Jūs ĻOTI labi izklāstāt situāciju, nu TAD lūdzu DARBOJATIES un STRĀDĀJAT!!! Cik ILGI domājat runāt??? KURŠ cits domās jūsu VIETĀ??? Ja būs jūsu ierosinājumi, VALDĪBA tos noteikti ATBALSTĪS!? UZ PRIEKŠU!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+