×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Rektore Rēvalde pret mēru Lembergu. Kurš kuru? (99)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Gita Rēvalde

Ventspils Augstskolas (VA) rektore Gita Rēvalde jau vairākus mēnešus cenšas noturēties amatā, kamēr Ventspils domes vadība vēlas viņu gāzt. Kaut VA ir valsts augstskola, izskatās, ka Ventspils saimnieki ir pārliecināti: viņiem izdosies panākt savu. Ja cīņā uzvarēs G. Rēvalde, stingrā roka, kas vada Ventspili, varētu vairs nelikties tik stipra.

25. maijā par to, vai rektores darbs bijis gana labs, lems augstskolas Satversmes sapulce. G. Rēvalde ir pārliecināta: līdz maija beigām Ventspils vadība visiem spēkiem centīsies atrast “kaut ko, par ko piesieties”.

To, kāpec kritusi Ventspils saimnieku nežēlastībā, rektorei ir vien pieņēmumi: “23. marta senāta sēdē piedalījās gan Ventspils domes priekšsēdētājs Lemberga, gan viņa vietnieks Vītoliņa kungs. Jā, viņi izteica virkni pārmetumu, taču divas trešdaļas bija personiskas dabas, kāpēc ar kādu draudzējos vai nedraudzējos, kāpēc vispār esmu tāda, kāda esmu. Par augstskolas darbību bija tikai divi pārmetumi un arī tie radušies tendenciozi izceļot tos augstskolas darba rādītājus, kas nav tik labi kā pārējie.

Īstos iemeslus, kāpēc vairs neeemu vēlama, varu tikai minēt. Pieņemu, ka problēma varētu būt tā, es pati vadīju augstskolu, nebiju ņēmusi vērā to, ka augstskola atrodas Ventspilī un šajā pilsētā ir sava, īpaša kārtība. Sanāca tā: es esmu rektore, bet tas nenozīmē, ka man šo augstskolu patiešām vajadzētu vadīt. Vadīt grib domes vadība. Vītoliņa kungs Ventspils domē ir atbildīgs par izglītību, tāpēc viņš no pašvaldības puses ir kurators augstskolai. Viņš zvana un saka, kas jādara. Pirms piekritu kandidēt uz rektora amatu, mani neviens nebija brīdinājis, ka augstskolai ar domi ir šāds sadarbības modelis. Tāpēc augstskolu vadīju pati.”

Plašāku interviju, kurā G. Rēvalde stāsta arī par to, kā nonāca rektores amatā, lasiet 19. aprīļa Latvijas Avīzē.

Pievienot komentāru

Komentāri (99)

 1. Turīgākais no Latvijas pašvaldību priekšsēdētājiem ir smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils domes pārstāvis Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”), kurš šajā periodā nopelnīja 450 613 eiro. Viņa īpašumā ir divi dzīvokļi Ventspilī, trīs zemes gabali Puzes pagastā, divi zemes gabali Ugāles pagastā un viens zemes gabals Rīgā. Lemberga akciju kopējā vērtība ir 632 368, 35 eiro. Viņa īpašumā ir vieglā automašīna „Opel Tigra”, transporta piekabe, sešas airu laivas, piekabe laivu vešanai, kravas transporta furgons un kravas automašīna. Skaidrās naudas uzkrājums sasniedz 110 000 eiro, bet bezskaidrās naudas 30 486,89 ASV dolāri un 259 189, 11 eiro. Lemberga parādsaistības ir vairāk nekā pieci miljonu ASV dolāru, kā arī vairāk nekā desmit miljoni eiro. Viņa galvenie ienākumu avoti ir Ventspils pilsētas dome, Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils attīstības aģentūra un Biznesa attīstības asociācija.

 2. Rēvalde atteicās no augstskolas līdzekļiem maksāt otkatus Biznesa attīstības asociācijai, kurā atstādinātajam mēram alga nieka nepilni 200 tūkstoši eiro

 3. Vai par maz maksā?? Atbildēt

  Ikmēneša papildus atlīdzība no pašvaldības līdzekļiem 2015.gadā Ventspils augstskolas rektorei vidēji mēnesī bija 3846 eiro!!!!

  • Prasības, lai kļūtu par rektoru – vismaz 10 gadi paiet, lai iegūtu doktora grādu, kas viņai ir lāzerfizikā; tālāk vajadzīgas vismaz 100 publikācijas, lai kļūtu par profesoru. Viņa zin arī 5 valodas, viņai ir starptautiskie sakari. cik tādu cilvēku vispār latvijā ir? Vai tad nav normāli, ka viņai maksā? Ja parasts atstādināts z..glis mēnesī nopelna ap 50000 eiro…

 4. Tāpēc arī augstskolai tagad esot budžetā rezervē ap 1,5 milj, lai gan pirms pāris gadiem bija tukša kase. visiem apdrošināšana un algas regulāri izmaksā.

 5. Neticu Rēvaldei ne vienā “acī”…:)))
  Kaut kur lasīju, ka pērn Rēvaldei Ventspils dome katru mēnesi pie valsts nodrošinātās algas piemaksāja nieka 3500 eiro. Un kur šeit problēma? Par šādu naudu ir jāstrādā un nevis tukši jāmuld!!
  Rēvalde varētu pamatot, kāpēc amatā apstiprināja Ratnieku, ko senāts neatbalstīja?
  Kā var grāmatvedepieļaut kļūdu un tad nepilna mēneša laikā tomēr ir vajadzīgs miljons….murgs!!!
  Nu nav tur kaut kas kārtībā, NAV!!!

  • Pārāk godīga šitā rektore. Vispirms atlaida domes iebīdīto Vītolu, kas bija atvēzējies, lai naudas tērētu tikai par labu Avotiņam un Co,.

  • Vai tik tā nebija Berka, kas visu to bīdīja? Dzirdēju, ka pēc darba VA, viņai vairs nav vajadzības strādāt – nauda sakrāta

 6. Reevalde teeree nodokllu maksaataaju naudu cisku spalvu skuussanaa
  lembis ciitiigi VAIRO naudas pluusmu valsts kasee

 7. Jau Augstskolas dibināšana Ventspilī ir pati par sevi kļūda,un Lembergs + nauda ir divas nesaraujamas lietas. Lembergs varētu piestādīt statistiku par Augstskolu beidzējiem,cik no viņiem strādā t.sk. Ventspils domē,pašvaldību SIA,Eiropas institūcijās,ieskaitot iekārtošanā darbā caur pazīstamām amatpersonām. Domājams ka Lembergam neveicās brīvostā ,kravas nenāk, tāpēc zinādams to sieva tiek iefīrēta Rīgas brīvostā, Vitoils naudu arī vairs nedos. Uz kādu savas neveiksmes ir jānovada.

 8. DROSMĪGA SIEVIETE, visu cieņu!
  Vairāki ķēniņam nepatīkami cilvēki mīklaini pazuduši…pēc tam atrodas koka mētelītī Latiņamerikā, mirst ar sirdi utt.

 9. absurds Alūksnē. Atbildēt

  Līdzīga situācija ir Alūksnes novadā.Skolas vada domes izpilddirektore, apmeklē stundas norāda, kas jādara.

 10. Agrāk tiešām nebiju pamanījis saimnieka līdzību ar Robertu Ķīli. Roberts arī, lai pamatotu, ka jāsamazina augstskolām naudu, sāka ar to, ka Latvijā augstskolas nekur neder un arī viņu rektori ir nekur nederīgi. Ventspilī tagad notiek tas pats – regulāri tiek pazemota augstskola un tās vadība, lai pamatotu, ka finansējums ir jāsamazina! Lai vainotu rektori, nevis atklāti atzītu, ka augstskolu vairs nevar pavilkt. Abiem vecā čekistu skola apakšā.

 11. Rēvalde ar Ratnieku neder ne Ķīļa stila reformu prasītājiem, ne Lemberga stila “saimniekiem”, jo abi tomēr prasa darbu un kaut kādu jēgu darītajam, nevis vienkārši miglainus stāstus par ‘augstskolu autonomiju’ jeb citiem vārdiem – ‘dodiet naudu un turiet muti’. Skaidrs, ka VeA viņi nenoturēsies, kurš būs nākamais, kas viņus baros?

 12. Vai taisniba, ka pilsētā tagad skolās pārliecina, lai neiet uz VeA?

 13. LEMBERGS-esmu varens,es valdibas ieceļu un atlaižu,ar augststolu būs tā kā es gribēšu…..

 14. Rēvaldes laikā pat augstskolas koris ir pajucis, palikuši kādi 8 cilvēki, ansamblis, ne koris. Atmosfēra ir pilnīgi pretēja tai, kas bija Eglīša laikā. Ja ir kāda gaišā nākotne viņas vadībā, tad es to neredzu.

 15. PILSĒTĀ , KURU VADA KRIMINĀLI DARBOŅI , GODĪGU CILVĒKU NECIETĪS ! BANDĪTI VEIDO SAVAS SHĒMAS . DROŠI VIEN UZ REKTORA VIETU TIEK BĪDĪTS KĀDS ZZS DARBONIS AR ZEMĀM PRĀTA SPĒJĀM !

 16. > Pieņemu, ka problēma varētu būt tā, es pati vadīju augstskolu, nebiju ņēmusi vērā to, ka augstskola atrodas Ventspilī un šajā pilsētā ir sava, īpaša kārtība.
  ===================
  … un nebiju ņēmusi vērā domes piemaksu 3850 eiro mēnesī

 17. Sakiet kā ir – parak godīga rektore – Ventspilī neder.Izvilka gaismā satelītu.

 18. Ventspils ir palikusi tukša, tik vien kā butaforijas un imitācijas palikušas par vareno Ventspili. Mr.Biezpienmaize tik stāsta, cik viss labi.
  Cilvēki taču nav stulbi, ielas ir tukšas. Darba nav.

 19. Lembis izgāzies ar šo visu rektores nomešanu. Vītoliņš tik sūdz tiesā pensionāru. Pilsētā iedzīvotāju skaits daži padsmiti tūkstoši. Truba nedod naftu, kuģi neienāk, kravu apjoms pamatīgi krītas. Izskatās, ka Ventspils veiksmes stāsts ir jau izsapņots.
  Tikai krievu konču fabriku vēl atvēra ar krievijas vētnieku pie sāniem.

  • ko profesore veikusi ministrijaa dirnot?
   razzossanas nav cukurs izkusis speciaalistus nevajaga razzo maggistrus seennu lasissanai tomaatu un kkiploku faseessani par VALSTS NODOKLLU NAUDU
   SEEZZ BIROJA VDIITAAJI UN PADOMDEVEEJI KKIILIS BROKA DRUVIETE -EJIET KAPLEET TULPES

 20. ne, nē, nav nekas pret rektori R., bet šitā varēja labi izsmieties.

 21. man rēvalde vienmēr izskatījās aizdomīga, paldies, ka aivars izvilka gaismā visus noziegumus.

 22. Skumji, ka viens cilvēks komandē pilnīgi visu. Droši vien taisnība, ka ir vienošanās ar LU par paklausīga rektora ielikšanu, jo Rēvaldei vienmēr ir bijis savs viedoklis, kas droši vien nepatīk ne LU, ne Lembergam

 23. izglītība VeA zem katras kritikas ! Pasniedzēji knapi prot boksterēt un reizrēķinu līdz 7×7, bet uz naudu kāri kā mušas uz s…u 🙁

 24. Vai Ventspils ir tā vieta, kur pensionārus sūdz tiesā un kur rektorus izdzenā?

 25. Dzirdot atsauksmes no augstskolā strādājošajiem, rodas ne pārāk labs iespaids par Rēvaldi kā vadītāju. Katrā ziņā komunikācija kolektīvā stipri pieklibojot. Grib veidot savu komaadu, bet pazaudē to, kas jau bija izveidots Vucāna un Eglīša laikā. Pasniedzēji ir jāmotivē un jārada labvēlīga darba atmosfēra. Manuprāt, VeA tādas pašlaik nav.

  • Novāks Aivara ietekmi, būs kvalitāte. Dome tagad aizstāv stagnātus. Viņiem pat piemaksās tagad domes naudu par to, ka 10 gadus nostrādājuši.

 26. Skatos, ka mans kaimiņš Jansons jau klāt komentāros 🙂

 27. Cik Ventspili dzivo? 15000? Vai vajag savu augstskolu?

 28. Lemberga sievai vietu vajag!!!

 29. IZM Ventspils nodaļā Atbildēt

  rēvalde būītu piemērota jebkuras mācību iestādes rektora amatam, ar nosacījumu, ka darba samaksa par slodzi nepārsniegs 250 €.

  • /Lembergs ir viens no politbiznesa iedibinātājiem Latvijā un ir atbildīgs par to, ka godīga konkurence biznesā ir iznīcināta un lai uzņēmēji varētu izdzīvot, algas jāmaksā aploksnēs. Nodokļos neiekasētie miljardi un korupcija visos līmeņos apturējusi izglītības, zinātnes attīstību un inovāciju ziņā kuļamies ES pakaļgalā,… “banānu” republika, kurā viens zaglīgs pašvaldības ķeizariņš, “kosomoļecs”, kurš ar 3-ciņiem pabeidzis Jēkabpils 1. vidusskolu, nosaka, kam būs būt Saeimā, valdībā, universitātes rektoram utt. Dumjie latvieši vēl aicina viņu par premjerministru,… ja “sakārtoja” Ventspili, sakārtos arī Latviju,…Potjomkina sādža un bruģis trotuāriem un ielām nopirkts no radinieku rūpnīcas par pašvaldības naudu, jā un 15 gadus stāvoša tukša naftas “truba” arī uz viņa atbildības…

 30. Lemberg, rokas nost no rektores, visu Ventspili jau izdzenajis

 31. Lemberga sievas ienākumi pērn – gandrīz 100 000 eiro
  Par Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) sievu pērn kļuvušās Ventspils pilsētas domes izpilddirektora vietnieces un Attīstības pārvaldes vadītājas Kristīnes Lembergas ienākumi 2015. gadā bijuši 99 810 eiro, liecina viņas valsts amatpersonas deklarācija.
  Izpilddirektora vietnieces ienākumi pērn ir palielinājušies par aptuveni 13 000 eiro, jo 2014. gadā viņa nopelnīja 86 859 eiro.
  Par darbu Ventspils domē Lemberga pērn nopelnījusi 42 939 eiro. Savukārt, pildot ekspertes pienākumus Rīgas brīvostas pārvaldē, viņa nopelnījusi 41 350 eiro. Vēl 9775 eiro Lemberga saņēmusi no Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, kur viņa ir eksperte Eiropas Savienības fondu jautājumos.
  No Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Lemberga pērn saņēmusi kopumā 3026 eiro. Tāpat viņa saņēmusi uzturlīdzekļus 1800 eiro apmērā, apdrošināšanas atlīdzību 722 eiro apmērā un maksājumu no Valsts kases 198 eiro apmērā.

  • Te ir divas iespējas:
   !.Ventspilī vēlētāji ir klīniski idioti, ja tādu vadību gadiem ilgi ievēl
   2. Ventspilī vēlēšanu rezultāti, līdzīgi kā 3.pasaules valstīs, tiek viltoti.

  • nu nevajaga maggistrus kuri seenno vaac tomaatus meera burkaanus Anglijaa

 32. Lembergs, smagos noziegumos apsudzetais – apstajies

  • TU,.. (pareizs niks jefinam) PATS vai PATI raksti-APSUDZETAM SMAGOS NOZIEGUMOS. Tad tu jau vinu notiesaji,jeb kads cits?????? ES TAK TEVI TULIT APSUDZESU par LATVIESU IZVESANU UZ SIBIRIJU UN GENOCIDU. Ko-TU AR TAGAD ESI APSUDZETS SMAGOS NOZIEGUMOS,ne ta????????????? ..GABALS.

 33. Domes apmaksāts Dzejdaris Atbildēt

  No Rēvaldes rektors
  Kā no Fredija Krīgera pro-zektors.

 34. Fizikas skolotāja Atbildēt

  rēvalde pēdējā laikā baigi sagājusies, – laikam kauns par saviem noziegumiem un bail no soda..

 35. Smagos noziegumos apsudzetais – liec mieru rektorei

 36. rēvalde nudien maz ko sajēdz , nav ne izglītības ne pieredzes///acīmreot kukuļoja lai ielīstu ienesīgā sinekūrā.

  • Lemberg> rokas nost no rektores!

  • Ventspils augstskolas rektore nav kaut kāds skuķis no paralēlklases.
   Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce (augstākais vēlētais orgāns) 2013.gada 28. augustā par rektoru ievēlēja fizikas zinātņu doktori (Dr.Phys.,) Asociēto profesori Gitu Rēvaldi.
   Gitai Rēvaldei ir 25 gadu ilga pieredze augstākās izglītības un zinātnes jomā, kā arī bijusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietniece akadēmiskā darbā un kvalitātes jautājumos.
   Nu nevar domes priekšsēdētājs izlikties gudrāks par augstskolas zinātniekiem un vēl nedzirdēt viņu viedoklī.

 37. rēvalde esot tā zaglīgā rektore? Nudien jātiesā !

 38. Aivars grib pievienot Ventspils Augstskolu LU, rektore traucē!!! Plus visam neļauj zagt..

 39. komentētāji dodas druvā 🙂
  Kur tas redzēts, ka smagos noziegumos apsūdzētais izvēlas augstskolai rektoru.

 40. Ar ierēdņa domāšanu nekļūst par labu rektoru – pakļautības standarts domāšanā neļauj. Patiesais konflikta iemesls – VA pievienot LU, ko izteica rektore. Un to negrib neviens, izņemot Rēvaldi.

 41. apgabaltiesas advokāts Atbildēt

  cerams, ka rēvaldes alga par pēdējiem 5 gadiem tiks piedzīta ar procentiem.

  • Lemberga sievas ienākumi pērn – gandrīz 100 000 eiro

   Par Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) sievu pērn kļuvušās Ventspils pilsētas domes izpilddirektora vietnieces un Attīstības pārvaldes vadītājas Kristīnes Lembergas ienākumi 2015. gadā bijuši 99 810 eiro, liecina viņas valsts amatpersonas deklarācija.
   Izpilddirektora vietnieces ienākumi pērn ir palielinājušies par aptuveni 13 000 eiro, jo 2014. gadā viņa nopelnīja 86 859 eiro.

   Par darbu Ventspils domē Lemberga pērn nopelnījusi 42 939 eiro. Savukārt, pildot ekspertes pienākumus Rīgas brīvostas pārvaldē, viņa nopelnījusi 41 350 eiro. Vēl 9775 eiro Lemberga saņēmusi no Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, kur viņa ir eksperte Eiropas Savienības fondu jautājumos.

   No Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Lemberga pērn saņēmusi kopumā 3026 eiro. Tāpat viņa saņēmusi uzturlīdzekļus 1800 eiro apmērā, apdrošināšanas atlīdzību 722 eiro apmērā un maksājumu no Valsts kases 198 eiro apmērā.

 42. Rektore negrib, ka nauda tiek zagta. Kas notika Irbene? Cik aizgaja kabatas?

 43. Universitātes Dekāns Atbildēt

  kas tā par rektori ar tik **?

 44. Laikam normāli, ka dubļu metēji aiz kokiem neredz mežu

 45. Pēc foto jau vr redzēt, kas par ” dāmīti” ! Acis ļaunas un naidpilnas.

 46. rēvaldes vankšķēšana nepārliecina..gumijas tiepšanas laiks un sinekūras radiem gatavošanas laiks ir neglābjami beidzies !

 47. KAUNS un NEGODS LOPIEM ! Atbildēt

  abi vienādi, – viens saviem šniriem un šnirem atalgojumam ļauj bērnu spēļu laukumiņu par 270 000 ( ) ieriktēt ( tas sastāv no 2300 smilšainas pļaviņas ,uz kā uzlika mazliet bruģa, 3 lietotus grabuļus un groza stīpu), otra par krēslā piršanu un nieku melšanu turpat 70 000 € pamanas nozagt..ne velti Ventspilī mātes ar bērniem lec Ventā..

 48. Rēvaldei jābūt uzmanīgai — jau kādi 12–13 liecinieki pret Lembergu ir tā paklusām nozūmēti! Cik tur tā darba ,ja ir nauda !

 49. A etovo Ļembergsa – voobšče s poļja !

 50. Mācos VA, un, godīgi sakot, jāatzīst, ka līmenis pasniedzējiem ” stipri pieklibo”, nav ieinteresētības par padarīto un gala produktu, ko saražo VA . Pasniedzējiem pa lielam nekas neinteresē. Savu nolasījuši, par klausītājiem -studentiem aizmirst. Kā ir, tā ir un kulies kā pats māki.

 51. rektore, kas neļauj taisīt rebes un nevar vairs dabūt atkatus no projektiem. Tāpēc augstskolai esot šobrīd daudz naudas, jo neaiziet pa kreisi. tas arī ir cēlonis

 52. Bez cīņas šeit nebūs uzvaras. Lai pietiek spēka rektorei Gitai Rēveldei un viņas komandai! Te vēl neviens cits rektors nav atļāvies turēties pretī taisns un neliecoties. Tā turpiniet soli pa solim .., un Jūs uzvarēsiet

 53. Ka tik rektores kundze nav izsaimniekojusi augstskolu aiz pārliecības, ka mērs neļaus augstskolu aizklapēt. Bīstos, ka ļaus.

  • nez kāpēc augstskolai beidzot ir apdrošināšana un jauni datori un nauda. Nelaikis Eglītis nebija spejīgs cīnīties ar mafiju,

 54. Jums jācīnās. Ne tur visiem viss labi ar izglītību. Dažiem tikai partijas skola un cietumā pavadītais laiks

 55. Turieties, rektores kundze.
  Neviens vēl nav bijis tik spēcīgs šefa pretinieks Ventspilī. Cilvēki Jums tic un palīdzēs. Intelekts ir lieta, kas pilsētas vadībai ir svešs.

Draugiem Facebook Twitter Google+