×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Rēzeknes mērs: “Hanzas maiznīca” filiāles slēgšana nebūs traģiska (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

AS “Hanzas maiznīca” Rēzeknes filiāles slēgšanas izraisītais bezdarba pieaugums nebūs nekas patīkams, bet nebūs arī traģisks, aģentūrai LETA atzina Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC).

“Es katru nedēļu sekoju bezdarba situācijai pilsētā un pēdējā nedēļā tas ir pieaudzis par 0,2% jeb 20-30 cilvēkiem, sasniedzot 15,8%. Arī pašvaldības sociālajam budžetam šāds bezdarba pieaugums nebūs pārāk smags trieciens,” atzina Bartaševičs.

Pēc Rēzeknes mēra rīcībā esošās informācijas, lielākajai daļai AS “Hanzas maiznīcas” Rēzeknes filiāles darbinieku tomēr ir izdevies iekārtoties citā darbā. Pārējie stājušies uzskaitē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiālē.

Ar mediju un NVA Rēzeknes filiāles starpniecību Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir paziņojusi, ka vajadzības gadījumā ir gatava palīdzēt bijušajiem AS “Hanzas maiznīcas” Rēzeknes filiāles darbiniekiem. Līdz šim pašvaldībā nav vērsies neviens no bijušajiem minētā uzņēmuma darbiniekiem.

NVA Rēzeknes filiālē aģentūrai LETA pastāstīja, ka paziņojums par rudenī plānoto AS “Hanzas maiznīca” Rēzeknes filiāles slēgšanu no uzņēmuma tika saņemts jūlijā. Šajā sakarā filiāle sniedza atbildīgajiem uzņēmuma darbiniekiem informāciju par tās piedāvātajiem pakalpojumiem potenciālajiem bezdarbniekiem.

Kopš vasaras uzskaitē NVA Rēzeknes filiālē ir stājies 61 AS “Hanzas maiznīca” Rēzeknes filiāles darbinieks. Lielākā aktivitāte bijusi novembra sākumā.

Patlaban NVA Rēzeknes filiālē ir reģistrētas 45 vakances.

Kā liecina NVA apkopotie dati, Reģistrētā bezdarba līmenis oktobrī Latvijā saglabājies nemainīgs un bijis 8,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Latgales reģionā tas bijis – 18,1%.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā maizes tirgus samazināšanos un konkurences saasināšanos, maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja AS “Hanzas maiznīcas” slēgusi filiāli Rēzeknē, turpmāk koncentrējoties uz ražošanu tikai vienā maizes ceptuvē Rīgā.

“Samazinoties tirgum un pieaugot konkurencei, uzņēmumam bija jāpārskata attīstības plāni, lai nodrošinātu efektivizāciju un palielinātu konkurētspēju visās jomās,” norādīja uzņēmuma Ražošanas daļas vadītājs Valērijs Lotockis.

Viņš arī informēja, ka filiāles slēgšana notiek pakāpeniski. Reorganizācijas gaitā uzņēmums izveidojis kompensēšanas sistēmu, nosakot papildu kompensācijas darbiniekiem, ņemot vērā to darba stāžu maiznīcā. Tāpat nodrošināts atbalsts jauna darba meklējumiem.

“Patlaban uzņēmumam ir desmit vakances Rīgā, kurām var pieteikties Rēzeknes filiāles darbinieki, taču pagaidām šādu interesi tie nav izrādījuši. Daļa darbinieku līdz filiāles slēgšanai bija pārtraukuši darba attiecības, jo bija atraduši citu darbu.

Rēzeknes filiālē pirms reorganizācijas strādāja 84 darbinieki,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Tāpat Lotockis sacīja, ka turpmāk uzņēmums visus spēkus koncentrēs Rīgas ražotnes attīstīšanai. Vienlaikus uzņēmums turpinās realizēt ilgtermiņa investīciju plānus ražotnes modernizācijā Rīgā.

Kā ziņots, “Hanzas maiznīcas” pēdējos divos gados ieguldījusi modernizācijā kopumā 2,3 miljonus eiro, turpinot konsolidēt ražošanu, kā arī Rīgas ražotnē šogad izveidojot jaunas formas rudzu maizes ražošanas līnijas.

“Hanzas maiznīcu” apgrozījums pērn bijis 20,80 miljoni eiro salīdzinājumā ar 21,61 miljonu iepriekšējā gadā. Savukārt peļņa bijusi 973 276 eiro salīdzinājumā ar 295 031 eiro pirms gada.

Kā norādīts vadības ziņojumā, neraugoties uz apgrozījuma kritumu, pērn saglabātas līdera pozīcijas Latvijas maizes tirgū, kā arī izdevies par 30,7% palielināt eksporta apjomus. Lielākās eksporta partneres ir Igaunija, Lietuva un Somija. Tāpat norādīts, ka pagājušajā gadā uzņēmums ēku pārbūvē un jaunu iekārtu ierīkošanā investēja 1,48 miljonus eiro. Optimizācijas rezultātā pērn slēgta Rīgas filiāle Ventspils ielā, līdz ar to produkcijas ražošana un loģistika tika koncentrēta divās ražotnēs – Pildas ielā Rīgā, kā arī nupat slēgtajā Rēzeknes filiālē.

AS ”Hanzas maiznīcas” tika dibināta 1998.gadā, apvienojoties maizes ražotājiem AS “Rīgas maiznieks”, SIA “Baltmaiznieks”, SIA “Rēzeknes maiznieks”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,56 miljoni eiro.

Kā ziņots, iepriekšējais AS “Hanzas maiznīcas” īpašnieks, Somijas koncerns “Vaasan” Group Oy” (“Vaasan”), kopš šā gada janvāra pievienojies starptautiskam Zviedrijas maizes ražošanas uzņēmumam “Lantmännen ek. för” (“Lantmännen”). Pēc apvienošanās “Vaasan” un “Lantmännen” kopā nostiprināšot pozīcijas Baltijas jūras reģiona valstīs un papildinās kopīgo piedāvājumu ar vairākiem jauniem produktiem un konceptiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Так если уж закрыли наш Резекненский филиал ,,Hanzas maiznica ” , то пусть хоть возьмут у наших пекарей рецепт кирпичика ” Saimes ” , а то Рижский кушать невозможно . И это не только мое мнение ! Хотя про хлеб так говорить нельзя ! Я старый человек и цену хлебу знаю , вы лишили многих без нашего ХЛЕБУШКА !

  2. Kāpēc LA mērkaķojas pakaļ ar tiem nosaukumiem pēdiņās? Vai “Hanzas maiznīcas” filiāle nav saprotams labāk?

Draugiem Facebook Twitter Google+