×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgas Cirkā svinēs Pasaules Cirka dienu

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Jau piekto gadu visā pasaulē 19. aprīlī tiek svinēta Pasaules Cirka diena.
Tā ir īpaša diena visiem, kas saistīti ar cirka mākslu un kultūru – māksliniekiem, ģimenēm un bērniem, un vienkārši cirka mīļotājiem, jo visā pasaulē tiek svinēti cirka svētki.
Šā gada Cirka Dienas svinības kulminācija būs visu cirka mākslinieku un cirka studiju audzēkņu kopīgi veidota virtuālā Laimes Piramīda , kas daudzu pasaules tautu kultūrā simbolizē izturību, sadarbību un uzticību – prasmes, kas ir tik raksturīgas cirkam!
No cirka studijas mācekļa līdz pasaules klases cirka meistaram!
Stundu pirms izrādes, jau no plkst. 12.00 ikvienam būs iespēja manēžā pašam izmēģināt savus spēkus cirka mākslā kopā ar studijas audzēkņiem un profesionālajiem cirka māksliniekiem.
Plkst.13.00 sāksies lielā izrāde “Ceturtā Dimensija” – kurā piedalīsies gan Austrumeiropas, gan Rietumeiropas, gan Latvijas cirka mākslinieki ar dažādu cirka žanru priekšnesumiem: gaisa vingrotāja, žonglieri, akrobāti, mākslinieki ar dresētiem kaķiem un ziloņiem.”Cirks – kultūra miljoniem” – šāda devīze raksturo Eiropas Cirku asociācijas (ECA) aktivitātes cirka mākslas popularizēšanā mūsdienu pasaulē.

Eiropas Cirku Asociācijā šobrīd apvienojušies 32 pasaules valstu cirki un cirku organizācijas, Latviju ECA pārstāv Rīgas Cirks.

Eiropas Cirku Asociācijas viens no dibinātājiem ir Vispasaules Cirku Federācija, kuras patronese ir Monako Princese Stefānija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+