Latvijā
Rīga

Rīgas domes opozīcija mēra amatam virzīs Bondaru 4

“Saskaņas” un GKR kandidāts mēra amatam būs Nils Ušakovs, bet opozīcijas partijas virza Mārtiņš Bondars. Foto – LETA, kolāža – la.lv

Rīgas domes opozīcijas partijas vienojušās par mēra amata kandidātu pirmajā domes sēdē izvirzīt Mārtiņu Bondaru (LRA).

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Jānis Bordāns norādīja, ka četras opozīcijas partijas – JKP, Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” (LRA/LA), Nacionālā apvienība un “Vienotība” – kopā mēģinās Rīgas domē iedibināt jaunu kārtību.

Opozīcijas partijas nebalstīšoties uz “brutālu balsu pārspēku, bet uz domas dziļumu, argumentācijas spēku, iedzīvotāju interesēm”, pauda Bordāns.

Bondars norādīja, ka partijām jau no pirmās tikšanās reizes nebija jautājuma par to, vai sadarboties, bet gan praktiski jautājumi par to, kā rīkoties pirmajās domes sēdēs. Partijām ir kopīgs mēra amata kandidāts, kopīgs vicemēra kandidāts un kopīgi kandidāti komiteju priekšsēdētāju amatiem.

“Koalīcijai nav jābūt drošai, ka nekas nemainīsies – mēs visus četrus gadus turpināsim cīnīties par varu,” pauda NA pārstāve Baiba Broka.

Arī “Vienotības” pārstāvis Vilnis Ķirsis uzsvēra, ka rīdzinieki nevēlas, lai četras opozīcijas partijas savā starpā “kašķētos”, bet gan strādātu kopā.

LA.lv