×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Rīgas izdevumi nākamgad – 810,2 miljoni (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs preses brīfingā informē par pašvaldības budžetu 2016.gadam.

Rīgas dome vakar pieņēma pašvaldības 2016. gada budžetu, kas tiek plānots ar ieņēmumiem 809,5 miljoni eiro un izdevumiem 810,2 miljoni eiro, līdz ar to deficīts tiek plānots ap 668 900 eiro. Par budžetu nobalsoja 38 deputāti, pret bija 17, bet atturējās trīs.

Opozīcijas deputāti attiecībā uz pašvaldības nākamā gada budžetu iesniedza kopumā 24 priekšlikumus. Tie visi, izņemot vienu, vakar tika noraidīti. Kā vienīgais tika atbalstīts deputāta Jurģa Klotiņa (NA) priekšlikums piešķirt 14 870 eiro ielu apgaismojuma ierīkošanai Zunda kanāla gājēju tiltam. Šo priekšlikumu deputāts debatēs ar vizualizācijām prezentēja deputātiem, norādot, ka tas būtiski uzlabos iedzīvotāju drošību, jo pašreiz šī vieta ap tiltu vakaros ir nepārredzama.

Rīgas domes opozīcijas deputāti debatēs kritizēja pašvaldības budžetu, kā ik gadu akcentējot vairāku izmaksu necaurredzamību un izceļot dotāciju “Rīgas satiksmei”. Deputāti atzinīgi novērtēja samērā nelielo deficītu – uz citu gadu fona tā praktiski neesot, tomēr ieņēmumu pieaugumu opozīcija saistīja ar valdības labvēlīgo politiku attiecībā uz Rīgu.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“GKR”) debatēs uzstājās, norādot, ka opozīcijas deputāti kā ik gadu pauž kritiku idejas pēc. “Reizēm iebildumi objektīvāki, reizēm tikai pēc nepieciešamības pierādīt, ka visi apspriežam budžetu. Paldies opozīcijai par konsekvenci,” sacīja Ameriks.

Andris Ameriks akcentēja arī būtiskas sociālās jomas ieceres, kas iestrādātas 2016. gada budžetā, piemēram, brīvpusdienas visiem skolēniem no 5. līdz 9. klasei, un jau padarītos darbus pilsētvides uzlabošanā. “Ir arī parki izremontēti, skaisti suņu laukumi Rīgā, aicinu apskatīties. Un nopirkt suni,” deputātus uzrunāja Ameriks.

Plānojot budžetu, ir paredzēts, ka pašvaldības budžeta līdzekļu uzkrājumi arī 2016. gada beigās būs ne mazāki kā 27,5 miljoni eiro. Nodokļu ieņēmumos Rīgas pašvaldība nākamgad plāno iekasēt kopumā 619,4 miljonus eiro, no tiem 507 miljonus eiro – iedzīvotāju ienākuma nodoklī. 2016. gada investīciju programmas izdevumi paredzēti virs 50 miljoniem eiro, kas esot vieni no lielākajiem līdzekļiem pašvaldības vēsturē. Tostarp ap 40 miljoniem eiro pašvaldība plāno aizņemties.

Sociālās dzīvojamās mājas ar sociālajiem dzīvokļiem Aglonas ielā 35 k–1 projektēšanai un rekonstrukcijai un Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu renovācijai tiks piesaistīts aizņēmums 100% apmērā no projektu izmaksām, iekškvartālu piebraucamo ceļu un koplietošanas ceļu renovācijai aizņēmums plānots 50% apmērā, bet satiksmes infrastruktūras objektiem – 75% apmērā no projektu izmaksām. Vislielākā summa investīciju pro­grammā – 25,2 miljoni eiro – tiks atvēlēta izglītības un sporta projektiem. Darbi notiks kopumā 60 bērnudārzos un 58 skolās. Piemēram, plānota skolas ēkas Krišjāņa Barona ielā 116 vienkāršotās renovācijas otrā kārta, tam atvēlot 1,4 miljonus eiro, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas vienkāršotās renovācijas otrā kārta par 1,7 miljoniem eiro, Rīgas 6. vidusskolas ēkas būvprojekta izstrāde un pārbūve par 800 000 eiro, Friča Brīvzemnieka pamatskolas vienkāršotās renovācijas otrā kārta par 1,1 miljonu eiro, kā arī Rīgas Austrumu vidusskolas Viļānu ielā 13 vienkāršotās renovācijas otrā kārta par 1,2 miljoniem eiro. Nākamgad 1,1 miljonu eiro plānots atvēlēt virtuves bloku renovācijai, ieskaitot būvuzraudzības izmaksas, astoņās pašvaldības izglītības iestādēs, tostarp, piemēram, Rīgas 37. vidusskolā, pirmsskolas izglītības iestādē “Cielaviņa”, Rīgas Grīziņkalna bērnudārzā un citās. Plānots arī siltināt vairākas izglītības iestāžu ēkas, tostarp ar neapmierinošo tehnisko stāvokli bēdīgi slaveno Rīgas Volejbola skolu.

Viens miljons eiro nākamgad tiks atvēlēts arī jaunas datortehnikas iegādei izglītības iestāžu vajadzībām. Uz šīs tehnikas akūtu nepieciešamību jau iepriekš vairākkārt norādīja pedagogi, taču iepriekšējos budžetos tam atvēlēt līdzekļus nebija sanācis.

Ieguldījums 3,5 miljonu eiro apmērā būs veselības iestāžu renovācijai – nākamgad turpinās remontēt Rīgas 1. slimnīcu un siltinās Rīgas Dzemdību nama ēku.

Piesaistot Eiropas Savienības (ES) fonda līdzekļus, nākamgad plānots renovēt VEF Kultūras pili. Šo darbu izmaksas lēšamas deviņu miljonu eiro apmērā. Līdzfinansējumā projektiem, ko plānots īstenot ar ES fondu atbalstu, no pašvaldības nākamgad plānots atvēlēt kopumā 14,07 miljonus eiro.

2016. gadā Rīgas dome turpinās iekšpagalmu sakārtošanas programmu, atvēlot tam četrus miljonus eiro. Dotācijā SIA “Rīgas satiksmei” (“RS”) nākamgad plānots piešķirt kopumā 96,8 miljonus eiro, tostarp 8,1 miljonu no valsts, bet 88,6 miljonus – no pašvaldības budžeta. 2015. gadā pašvaldība dotācijai “RS” atvēlēja identisku summu, bet valsts – 5,2 miljonus eiro, kopējai dotācijai esot ap 94 miljoniem eiro.

Pašvaldībā 2016. gadā nozīmīgākie izdevumu palielinājumi atalgojumam paredzēti mazāk atalgoto darbinieku kategorijām kopsummā par 1,5 miljoniem eiro. Tiks palielināts atalgojums skolotāju palīgiem (auklītēm) līdz 400 eiro, kā arī lietvedēm, pavāriem, saimnieciskajiem darbiniekiem par kopējo summu 1,2 miljoni eiro. Nākamgad tiks palielināts arī atalgojums bibliotekāriem un pašvaldības policistiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pirmsskolas pedagogam – 420, auklītei ar 8 klašu izglītību -400

  2. UZMANĪBU, UZMANĪBU rīdzinieki!

    Ušakovs ar Rīgas namu pārvaldnieku nodomājis kur ņemt naudu – (1) iekškvartālu caurbaraucamos ceļus rakstīt katras māja tāmē, remontēt par daudzīvokļu māju līdzekļiem un lielīties, cik daudz iekšpagalmu ir izremontējis Ušakos – lielība uz citu rēķina. (2) iekasēt īpašuma nodokli pievienojot daudzīvokļu mājām īpašumā neesoša zemes gabalu, ko pēc 15-20 gadiem no mājas vispārējās privatizācijas laika izdomājis apzīmēt kā “funkcionāli nepieciešamais zemes gabals un piespiedu kārtā draudot, šantažējot – ja neprivatizēsiet “par velti “un nemaksāsiet savus 60-80 EUR par papildus zemes iemērīšanu, tiesāsim, piespiedīsim nomāt un maksāt nomas maksu un īpašumu nodokli, kuru jau iekasē.
    Tas jau iet pa visu Rīgu. RNP pārskata arī piespiedu nomas maksu, palielina, lai gūtu peļnu no konta apsaimniekošanas un peļnu zemes spekulantiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+