×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. februāris, 2018
Drukāt

Rita Našeniece: Nesmirdīgās naudas atbaidošais aromāts (40)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rita Našeniece

Neceru, ka “Mērnieku laiku” personāžs Raimonds Vējonis kaut ko spēs pateikt šajās dienās, bet Māris Kučinskis tomēr varētu saņemties un veikt pārliecinošu uzrunu tautai. Ja neviens no iepriekšminētajiem politiķiem to nevar, lai to veic Ināra Mūrniece. Cilvēki jānomierina, nevis jābiedē ar neskaidri izdvestām skaņām. Jo runa nav tikai par Ilmāru Rimšēviču.

Latvijā ir bankas, kurās, politkorekti izsakoties, “ir 90% nerezidentu naudas”. Bet ir populārs viedoklis, ka šāda tipa bankas atmazgā Krievijas un līdzīga tipa sapņu valstu naudu. Būtībā tās ir citas valsts bankas, kas atrodas šeit, labvēlīgākā klimatā. Bet ir nianse – tās nosaka darba kārtību.

Neatkarīgi no tā, vai Rimšēvičs ir vai nav ņēmis kukuļus, ir aktuāls cits jautājums. Kāpēc šīs bankas ir šeit, kāpēc to ietekme, tajā skaitā politiskā, Latvijā ir tik liela. Un – kas par to netraucētu eksistenci tā rūpējas?

Labi, kaut kādi nelieli elementi ir redzami ūdens virspusē. Bankas ēdiena “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” ar ziedojumiem. Arī ZZS. Arī “Vienotību”, bet, iespējams, tikai tad, kad tā konkrēti izdara kādu lobētu pakalpojumu. Piemēram, Krievijas kolonistu masveida ierašanos ar īpaši lēto termiņuzturēšanās atļauju (TUA) projektu.

“ABLV” bankas gadījumā tieši “Vienotības” laikā Satiksmes ministrijas augstas ierēdnes Ilzes Aleksandrovičas pārziņā un ciešā draudzībā ar Rīgas domi tika sagatavoti skandalozie “kapu tramvaja” nosacījumi tā, ka tiem, izrādījās, derēja vienīgi Skanste, kur kopā ar “Merku” (pazīstams ar kukuļošanas skandālu Igaunijā) īpašumi pieder “ABLV” bankai.

Šī brīža atmosfērā un, zinot augstu Latvijas ierēdņu paradumus pēc darba ministrijās pārcelties pie Krievijas “gāzēm” un “saskanīgā centra”, ierēdnes pārcentība liekas īpaši interesanta.

Paskatāmies plašāk: FKTK un Latvijas Banka zina, ka ar šīm bankām kaut kas stipri nav kārtībā. Un sen. Kas attiecas uz FKTK, tad zināt ir viņu uzdevums. Un zina ne tikai Rimšēvičs no LB un Putniņš no FKTK.

Tad rodas liels, resns un uzbāzīgs jautājums. Tas rodas neatkarīgi no tā, vai kāds ir ņēmis kukuli un cik bieži. Nav jābūt mežonīgai fantāzijai, lai rastos dažādi secinājumi par amatpersonu interesi piesegt šādu banku darbību.

Tātad – Latvijā tiek uzturēta relatīvi liels ar Krieviju saistīts destabilizējošs finanšu resurss, kas sponsorē partijas, kas apmaksāja dārgu propagandas karu ar konkurentiem – Rietumu, tātad zviedru bankām. Austrumu bankām savukārt ir līgumi ar mediju produktu ražotājiem, tikpat trekni līgumi gan “baltajās”, gan “melnajās” PR aģentūrās (pazīstami kā “melno mapīšu” iznēsātāji), viņu interesēs strādā lobiji Saeimā.

Ievērojiet, nesaku, ka tās dod kukuļus un piedalās vēlēšanu ietekmēšanā. Runāju par kopējo nekritisko atmosfēru, kurā pakalpot ir gatavi ļoti daudzi.

Mēs varam, protams, kā ar maisu sisti atkārtot, ka korupcijas nav, jo neviens nav pieķerts, bet jāsaprot, ka šobrīd Latvijas valstī ir izdarīts viss, lai tā būtu korupcijas lielvalsts un vājākais Eiropas Savienības punkts Krievijas hibrīdoperācijām.

Nauda nesmird. Vai gluži otrādi, visvairāk smird tieši tā nauda, kura nesmird. Un tā saindē vidi lēni, neredzami un nāvējoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Man patika tas “Mērnieku laiku” personāžs. Ļoti trāpīgi un spilgti!

 2. Lasot un pārdomājot pēdējā laika notikumus finanšu sektorā Latvijā, man interesants liekas
  scenārijs, kā tas notiek. Tas man ļoti atgādina PSRS sabrukumu, kad Krimā atpūtas laikā izolēja
  Gorbačovu un Maskavā varu centās sagrābt Glābšanas komiteja. Tas bija tā laika drošības iestāžu
  izstrādāts un sarīkots scenārijs. Šinī ziņā jau maz ko jaunu drošībnieki var izdomāt. Var jau man pārmest sazvērestības teorijas, bet darbības ir ļoti līdzīgas un būtu jau labi, ka es kļūdos. Rimševičs nedod 1 miljardu eiro ABLV bankai, kas pēc amerikāņu ziņām apsūdzēta naudas atmazgāšanā. Viņu izolē un pēc viena “pārguruša” izmeklētāja liecības aiztura, veic kratīšanu par naudas izspiešanu kādā citā bankā (“De fakto”,25. 02.). Pa to laiku ABLV no LB aizdevumu iedod! Kādas pārvērtības! Valsts pirmās amatpersonas aicina Rimšēviču atkāpties, jo pierādījumu esot pietiekoši, bet viņš to nedara, jo neuzskata sevi par vainīgu. Tiek vicināts reputācijas karogs, kaut arī kredītreitings Latvijai tiek saglabāts iepriekšējais. Un tikai tagad procesa virzītāji attopas, ka bankas prezidentu nemaz tik vienkārši atlaist nevar arī Saeima. Tagad visi steidzina KNAB, bet laikam jau “pietiekošie” pierādījumi būs nepietiekoši, lai lietu virzītu uz tiesu. Ko nu? Saeima atliek šo jautājumu uz vēl vienu nedēļu. Arī ES Centrālā banka pieprasa šo lietu izskatīt īsā laikā, jo tikai Rimševičam tur ir balsstiesības. Liekas, ka briezt vēl lielāks skandāls par piesaukto “reputāciju”!

 3. Jā, kas tad lika aizdot ABLV no LB naudu, ja Rimšēvičs bija PRET? Te jau tas suns arī aprakts, par ko rakstā rakstīts. Ir dažas bankas ar ārzemju izcelsmi, kas diktē Latvijā noteikumus. Kāpēc ne KNAB, ne Drošības policija šim faktam līdz šim nepievērš uzmanību? Turpina izlikties, ka TĀ ESOT NORMāLA PRAKSE! VAI AIZDOT NAUDU KORUPCIJā APSūDZēTAI BANKAI IR NORMāLA PRAKSE? Varbūt tas skaitās normāli Kučinska valdībai, bet ne citur pasaulē. Bet galvenais – kurš deva šādu komandu, ka pat Rimšēvičs bija pārsteigts! Padomājiet!

  • Kas noorganizēja Rimsēviča mājas apzagšanu ar brutālu seifa izlauzšanu daudz šaubu nerada.Dažas dienas pēc bankas prezidenta aizturēšanas televīzijas raidijumā no Vašingtonas (kanāls 181.raidijums – “šeit un tagad” plkst. 20.00) diktors paziņoja: Kratīšanā bankas prezidenta dzīves vietā tika meklētas fotogrāfijas. Rimševiča k-gs intervijā izteicās, ka seifā miljonus neglabāja un tur bija tikai daži foto albumi un muzikas ierakstu lentas. Tā kā Rimševičā kungam līdz šodienai apsūdzība nav izvirzīta,tas nemelo.Rodās jautājums: Cik augstas drošībsargājošo iestāžu amatpersona darbību sankcionēja.

 4. Gudrā zaķele

 5. Tu tiešām domā, ka kāds lasa tavus grafomāna murgus? Tu esi slims, cilvēk!

 6. Ļoti labs raksts! Našeniece malacis!

 7. Slikta,netīra nauda dara tikai sliktu ,ne jau labu,nesaprotu tos cilvēkus,kuri tādā veidā //pelnīdami//domā,ka ar tādu naudu būs laimīgi,tieši otrādi,viņus piemeklēs visādas nelaimes no visām pusēm,tas ir dzīves likums,tāpat kā navar uzcelt laimi uz otra cilvēka nelaimes!

 8. Lūk,šeit jau paspīd maza,blāva gaismiņa tam,kādēļ Latvija velkas nopakaļus abām savām tuvākajām kaimiņu valstīm un kopproduktā uz “dušu naseļeņija”ir priekšā tikai rumāņu čigāniem un bulgāriem.

 9. ar to, ka Citadeli neizdevās pārdot krievu investoram. Kuri tad bija tie? Laikam vēl pēc vienas Parex noilgojušies?

 10. Skaisti! Galmā iestājusies klusēšanas brīdis un lai galminieki izietu sausā kā 13.janvārī triecienu vērsīs pret Saeimu? Varbūt pret MK – tur nevar tur savējie.

 11. Smird, jo nesmird.
  Visvairāk smird, kas nesmird.

 12. Skaidrs , ka sociāli pareizajai personai Našeniecei, kurai tuvāka ir pareizi dvakojoša nauda un saucamā žaurnālistika ir tikpat pareiza, ka liberāli pareizs dzimumakts ar īstenu pareizu sociālu būtni, atliek dvēsmot par pareizas naudas pareizu kustību vispareizākās sabiedrības pareizās bankās….Pēdējā laikā šādas žurnālistikas bligdīvas tiek uzspiestas kā īsteni pareizas un patiesas žurnālistikas paraugi. Tās ir tikpat pareizas, ka jāsaprot, ka tikai personām, kurām būs pareizas naudas pareizas operācijas, būs tiesības eksistēt nākotnes izcilajā sabiedrībā….Un tikai pareizi domājošie būs tiesīgi pareizi vairoties, kopoties, pareizi saņemt pareizu naudu un pareizi to tērēt….pārējie indēs, neuzbudinās un kā pagātnes palieka tiks izskausti- fui

 13. Žurnālistes Ritas Našenieces viedokli lasot Atbildēt

  1) Tas taču nevienam …NAV noslēpums, ka LV bankās 90% ir t.s. nerezidentu nauda.
  2) Kura no entajām 17 bankām un ir 11 Pakalpojumu sniedzēji no EEZ // Banku filiāles pieder latviešu biznesam? Rimševiča kungs biznesoja pa LB un dabiznesoja …
  Ja nopietni, tad
  AS “Latvijas pasta banka” 100% akciju pieder SIA “MONO” (Latvija)
  AS “Citadele banka” virs 50% akciju pieder VAS“Privatizācijas Aģentūra” (Latvija)
  no 20% līdz 33% – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.
  Mana banka – SEB banka pieder 100% Skandinaviska Enskilda Banken AB (Zviedrija) – stabila vērtība 1 īpašnieka rokās ….vai ne?

  • Par SEB banku ieminējos tāpēc,
   ka tā kādreiz bija Latvijai piederošā Unibanka, kur galvenais priekšnieks bija Andris Bērziņš, kurš pieteicās būt par prezidentu arī visai Dievzemītei…
   1998.gadā iezīmējās Krievijas krīzes negatīvā ietekme uz Latviju, kas lika arī Latvijas Unibankai pārvērtēt situāciju, lai saglabātu noteiktos stratēģiskos plānus – būt par vadošo banku Latvijā un Baltijā. Šī mērķa sasniegšanai Latvijas Unibanka izvēlējas sadarbību ar Skandinaviska Enskilda Banken (SEB), kura savos stratēģiskajos plānos bija paredzējusi plašas investīcijas Latvijas un citu Baltijas valstu bankās.
   Kopš 2005. gada aprīļa banka savus plaša profila finansu pakalpojumus sniedza kā SEB Unibanka un vēlāk ar SEB bankas vārdu.

   Foto-grāfam, kas bildēja raksta varoni R.Našenieci – cepuri nost!
   Ideāls skaistas sievietes foto!

  • R. N. ir skaidrs un loģisks skats uz procesiem mūsu zemītē. Acīmredzot Latviju glabs sievietes!

 14. Malacis Rit !Precīzāk vairs nevar !

 15. Rita smird

 16. Atrodi sev kādu partneri, citādi tāda neapmierināta.
  Tādu demagoģiju sarakstījusi!
  Intelekta atklāsmes brīžos intereses pēc varētu vismaz virspusēji iepazīties ar Šveices un Luksemburgas banku darbības pieredzi!

 17. Īpašnieki jau nekur nav latvieši,bet latviešus noformē par prezidentiem un viņi ir lepni,ka tur tikuši,pēc tam visi sēž cietumā. Tā ir visās bankās,bet ne tikai bankās.pieņem
  par tiem muļķiem, kas par visu atbildēs
  un pārējie latvieši ar skaudību skatās – kāds gudrs, kāds inteliģents
  cik veiksmīgs un bagāts
  līdz mirklim, kad bāž cietumā.

 18. Lūdzu nevajag runāt par tēmām kurās ne visai labi orjentējaties

 19. NA perfekti nodemonstrē, ka nauda nesmird – parādnieks no kučinska saņēma tādu nieka kabatas naudu – 2 milj – it kā demogrāfijas problēmu risināšanai.
  Savukārt, LR pārņemšanā NA demonstrē augsto klasi – vēl ciniskāk, vēl tiešāk un konkrētāk kā padlaikos.

  Našenieces raksts kaut ko nozīmētu, ja ne naciķu niķis bakstīt citu acīs, lai neskatās viņu acīs – tas nekad vēl nav novedis pie kāda risinājuma, tieši otrādi …

 20. Jeņķis sit krievu. Letiņus izmanto par pīcku …

 21. Kamēr šīs bankas ienes naudu (nodokļos) valsts budžetā, tas neaizskar. Kad rodas signāli no citu valstu dienestiem, tad jārīkojas un steigā (kā ar zobu sāpēm) arī rīkojas!

 22. Treknajos gadois destabilizējošā ietekme gan bija tieši zviedru bankām, kuras parāva uz neapdomīgu darbību arī Parex. Bet protams, krievu bubulis der visiem un visur.

 23. Skaistākā sieviete pasaulē

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+