Ekonomika
Bizness

Rumbulā noliktavā sadeg “MikroTik” miljoni5


Ar LTV dronu uzņemtajā attēlā redzams ugunsgrēka nodarītais posts firmai “MikroTik”.
Ar LTV dronu uzņemtajā attēlā redzams ugunsgrēka nodarītais posts firmai “MikroTik”.
Foto – Ivans Milovs/LTV

Šo pirmdien, 20.augustā, plkst. 3.48 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu pie Rumbulas Rīgā, kur lielā platībā ar atklātu liesmu dega angārs – informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Mikrotīkls” noliktava.

“Vakarnakt vienā no “Mikrotīkls” Rīgas noliktavām notika ugunsgrēks. Notikums ir ļoti nepatīkams, taču mēs esam pilnībā gatavi tikt šim šķērslim pāri un strādājam, lai darbi turpinātos mūsu pārējās noliktavās. Šobrīd notiek izmeklēšana. Ugunsgrēka izcelšanās iemesli mums nav zināmi,” “LA” apstiprināja datortīklu aprīkojuma ražošanas uzņēmuma “MikroTik” pārstāvis Normunds Rustanovičs. Notikušā iemesli pagaidām nav zināmi arī Valsts policijai.

Kā “LA” atklāja viens no nodegušajā noliktavā strādājušiem darbiniekiem, kurš gan vēlējās palikt anonīms, noliktavā atradušies gan jau gatavi interneta maršrutētāji jeb rūteri, gan antenas, gan komponentes, no kurām rūteri vēlāk taptu. “Precīzu summu nenosaukšu, bet domāju, ka zaudējumi būs vairākos miljonos mērāmi,” ugunsgrēka apmērus atklāja “MikroTik” darbinieks.

Zināms, ka “MikroTik” samērā nesen pabeidza savas jaunās noliktavas būvniecību, kas atrodas netālu no nodegušās noliktavas, tomēr, kā norādīja “MikroTik” darbinieks, uz jauno noliktavu vēl nekas neesot bijis pārvests un darbs pilnā sparā joprojām norisinājies Maskavas ielā 456. Jaunā noliktava gan neesot nozīmējusi vecās noliktavas likvidāciju – tā joprojām funkcionētu. Vēl trešā uzņēmuma noliktava atrodas netālu no Ķekavas, bet nelielus daudzumus iespējams uzkrāt arī VEF rajonā, kur atrodas kompānijas birojs. Šobrīd nodegušajā noliktavā strādājušiem ir neplānotas un ar krietni negatīvu pieskaņu radušās brīvdienas. “Gaidām no vadības, ko mums darīt,” atbildēja “MikroTik” darbinieks.

Kā norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kopējā degšanas platība bija 5480 m2. Lai ugunsgrēku likvidētu, notikuma vietā strādāja 45 ugunsdzēsēji glābēji, kā arī bija slēgta satiksme būtiskā Maskavas ielas posmā.

 

Galerijas nosaukums

 

Uzņēmums “MikroTik”

“MikroTik” reģistrēts 1996. gada martā, un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro.

Saistītie raksti

Kompānijas kapitāls vienādās daļās pieder valdes priekšsēdētājam un ASV pilsonim Džonam Mārtinam Tulijam un valdes loceklim Arnim Riekstiņam.

“MikroTik” pērn strādāja ar 251,623 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka par 34,7% un bija 43,256 miljoni eiro.

LA.lv