Kultūra
Kultūrpolitika

Sākas pieteikšanās VKKF šī gada trešajam kultūras projektu konkursam 0

Foto – Leta

Šodien sākas pieteikšanās Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) šī gada trešajam kultūras projektu konkursam, aģentūra LETA uzzināja VKKF.

Trešajā konkursā var pieteikt literatūras, mūzikas un dejas mākslas, teātra mākslas, filmu mākslas, vizuālās mākslas, kultūras mantojuma, tradicionālās kultūras, dizaina un arhitektūras, kā arī starpdisciplināru mākslas nozaru projektus.

Konkursa mērķi ir veicināt kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesu, finansēt fizisko un juridisko personu jaunrades un pētniecības projektus kultūras jomā, sekmēt izglītības iegūšanu un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu kultūras jomā, veicināt starptautisku sakaru attīstību, Latvijas mākslas un kultūras popularizēšanu pasaulē, kā arī sekmēt jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanu, to pieejamību plašai sabiedrībai.

Pieteikumu iesniedzēji var pretendēt arī uz finansējumu radošam braucienam – ciklisku un/vai savlaicīgi plānotu pasākumu apmeklēšanai, tostarp konferencēm, meistarklasēm, festivāliem, grāmatu un filmu tirgiem, biennālēm un citiem tamlīdzīgiem pasākumiem.

Fiziskas un juridiskas personas konkursā var piedalīties ar neierobežotu projektu pieteikumu skaitu jebkurā no minētajām mākslas nozarēm, taču vienu un to pašu projekta pieteikumu var iesniegt tikai vienā nozarē.

Projektus var pieteikt līdz 22. septembra plkst.12.

Šī gada pirmajā VKKF kultūras projektu konkursā starp 626 iesniegtajiem dažādu mākslas nozaru projektiem tika sadalīti 1 577 573 eiro, savukārt otrajā konkursā 547 projektiem tika atvēlēti 1 292 861 eiro.

LA.lv