Laukos
Piensaimniecība

Salmonella zīdaiņu pārtikā. Franču “Lactalis” skandāls skāris 83 valstis0

LETA

Francijas piena pārstrādes grupas “Lactalis” salmonellu skandāls ir skāris 83 valstis, kur no tirdzniecības tiek izņemti 12 miljoni kārbu ar zīdaiņu piena pulveri, svētdien intervijā Francijas medijiem paziņoja šīs grupas vadītājs Emanuels Benjē.

“Mums jāņem vērā šīs operācijas mērogs: ir skarti vairāk nekā 12 miljoni kārbu,” sacīja Benjē, piebilstot, ka izplatītājiem vairs nevajadzēs šķirot produkciju, lai atrastu inficēto pulveri.

“Viņi zina, ka viss ir jāizņem no plauktiem,” sacīja grupas vadītājs.

Viņš arī apsolīja kompensācijas visām šī skandāla skartajām ģimenēm.

Benjē sacīja, ka viņš par svarīgāko uzskata šīs veselības krīzes sekas patērētājiem, tostarp zīdaiņiem līdz sešu gadu vecumam. “Mums, man, tas ir pamats lielām bažām,” viņš teica intervijā laikrakstam “Journal du Dimanche”.

Ģimenes, kurās bērni saslimuši ar salmonelozi pēc “Lactalis” ražotā piena pulvera lietošanas, ir ierosinājušas simtiem lietu pret šo grupu.

Francijas amatpersonas līdz šim ziņojušas par 35 mazuļu saslimšanas gadījumiem šajā valstī pēc “Lactalis” piena patērēšanas, savukārt Spānijā ir konstatēts viens šāds gadījums, bet Grieķijā tiek izmeklēts viens iespējamas saslimšanas gadījums.

Upurus pārstāvoša apvienība uzskata, ka varas iestādes pārāk zemu novērtējušas saslimšanas gadījumu skaitu.

“Ir sūdzības, un būs izmeklēšana, ar kuru mēs pilnīgi sadarbosimies. Mēs nekad neesam domājuši rīkoties citādi,” sacīja Benjē.

LA.lv