Sports

Samoilovs/Šmēdiņš Pasaules kausa finālturnīru sāk ar uzvaru 16

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien Kanādā ar grūtu uzvaru sāka Pasaules kausa finālturnīru, kurā piedalās vien 12 šīs sezonas labākie dueti.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri šosezon jau ir nodrošinājuši uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, B apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-1 (21:17, 22:24, 15:9) uzvarēja Polijas volejbolistus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu.
Latvijas duets pirmajā setā līdz tehniskajam pārtraukumam spēja iekrāt drošu pārsvaru 13:8 un pēc tam bez problēmām setu aizvadīja līdz uzvarai.

Savukārt otrajā setā cīņa jau bija krietni sīvāka, taču arī tajā pārsvarā vadībā bija Samoilovs un Šmēdiņš, kuri beigu daļā bija priekšā ar 18:16. Tomēr šoreiz vadību noturēt neizdevās un poļi spēja panākt izlīdzinājumu 18:18. Beigas bija dramatiskas, jo Latvijas duetam bija trīs mačbumbas, taču poļi divas reizes labi nospēlēja blokā, bet beigās guva uzvaru setā.

Tomēr trešajā setā atkal izpaudās Samoilova un Šmēdiņa pārākums, kuri ar labu sniegumu aizsardzībā spēja panākt 7:3 savā labā, pēc tam bez problēmām cīņu aizvadot līdz uzvarai.

Saistītie raksti

Finālturnīra turpinājumā Samoilovs un Šmēdiņš piektdien tiksies ar Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu no Nīderlandes.
Turnīrā Toronto piedalās astoņi labākie šīs sezonas pasaules ranga pāri, kā arī četri rīkotāju speciālos ielūgumus saņēmušie dueti.

Grupu kārtas fāzē 12 dueti ir sadalīti četrās grupās, kuru uzvarētāji uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējie dueti izslēgšanas spēles sāks no pirmās kārtas.
Šajā turnīrā pludmales volejbolisti cīnās par 100 000 ASV dolāru (89 000 eiro) lielu naudas balvu.
Pērn Samoilovs un Šmēdiņš Pasaules kausa finālturnīram nekvalificējās.

LA.lv