×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Satrakojusies dežurante skolā sadauza vairāk nekā 100 šķīvjus (5)

Foto RPPFoto RPP

Vakar, 12. janvārī, kāda satrakojusies skolas dežurante mājturības kabinetā sadauzījusi vairāk nekā 100 šķīvjus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Policisti saņēma izsaukumu un devās uz kādu izglītības iestādi Rīgā, kur bija nepieciešama likumsargu palīdzība neadekvātas sievietes savaldīšanā.

Ierodoties norādītajā skolā, policisti sastapa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus. Mediķi atradās pie mājturības kabineta durvīm, no kura bija dzirdami sievietes bļāvieni un trauku plīšana. Pret sienām nepārtraukti tika mesti dažādi virtuves piederumi un bija dzirdamas necenzētas lamas.

Likumsargi noskaidroja, ka satrakojusies sieviete ir skolas dežurante. Izglītības iestādes personāls sievieti raksturoja kā nosvērtu cilvēku un nezināja, kas varētu izraisīt šādu rīcību.

Sievietes nevaldāmo darbību dēļ neviens nevarēja ieiet kabinetā. Likumsargi brīdi nogaidīja, līdz viņa virtuves priekšmetus nemet uz durvju pusi un ātri devās mācību klasē.

Dežurante, pamanot policistu tuvošanos, sāka mest virtuves priekšmetus viņu virzienā. Lai sieviete nenodarītu kaitējumu sev un citiem, pielietota asaru gāze. Sieviete savaldīta un nodota mediķiem, kuri pieņēma lēmumu viņu nogādāt ārstniecības iestādē. Mediķi drošības apsvērumu dēļ pavadīti līdz slimnīcai.

Izglītības iestādes vadībai izskaidrots, ka par materiālo zaudējumu radīšanu ar iesniegumu var vērsties Valsts policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. no sirmās senatnes Atbildēt

  Kas tie par dežurantiem skolās? Un vēl par maksu?
  Visus tos darbiņus taču var paveikt paši skolēni – dežuranti.
  ” Kad mēs augām”, tad skolēni dežūrēja gan klasē, gan virtuvē, gan gaitenī un visur, kur bija jāpieliek roka un jāuztur kārtība. Un atejas podā noskalot tur atstāto gan būtu jāprot katram cilvēkam jebkurā vecumā.
  Kas notiek skolās? Kādi cilvēki tur tiek audzināti, ja aiz viņiem apmaksātam dežurantam pat atejas pods jāslauka un jāskalo? Jēziņ!

 2. Arī skolas darbiniece Atbildēt

  Cits scenārija: visi – apkopējas, garderobistes, dežurantes, saņem minimālo algu. Alga nemainās, ja kāds darbinieks saslimis un to jāaizvieto, t.i. darbi jāizdara pārējiem kopīgiem spēkiem bez papildus samaksas. Skolai ļoti izdevīgi.
  Pēc jaunā gada minimālo pacēla. Bet esošā budžeta ietvaros, jo naudu aprēķina rudenī skolai. Tātad pienākumi tie paši bet algas koeficients 0.8. Cits variants – vienu no darbiniekiem atlaida, naudu un darbus pārdalīja uz palikušājām galviņām.
  Pats galvenais ko gribu teikt – skolā ļoti labi ar dzīvajiem uzskates līdzekļiem var mācīt ekonomikas priekšmetus un vēsturi – sadaļu par verdzības iekārtu – kiā tas bija, kad vergs piederēja saimniekam un viņam deva vien tik , lai nenomirtu badā. Mūsdienās verdzības iekārtā skolā – tik, lai valstij nomaksātu nodokļus.

 3. Nestrādāju skolā Atbildēt

  Bwt ne dežurants ir neadekvāts, bet mājturības skolotāja un skolas direktors. Šiem tā sauktajiem dežurantiem neļauj ne mirkli atpūsties/atsēsties. Starpbrīžos pēc skolēniem podi jāslauka un jāskalo, stundu laikā jāmazgā, jātīra koridori. Jāizsniedz, jāsaņem gardrobē virsdrēbes. Pusdienas pārtraukums nav – ja tu ēd to, kas palicis pāri, tad jebkura ma u ka pienāks klāt un pateiks, vēl kur kas jātīra/jādara. Darbmācības kabinetā pēc mājturības stundām jāmazgā trauki un skaidas jāslauka, jo skolēni nedrīkst. Un tas viss par minimālo algu. Tāpēc arī piegriežas tas kretīnisms, kas valda skolās. Noveda cilvēku līdz bezizejai. Vēl paprasiet samaksāt. tad arī pakārties varēs tas dežurants turpat. Tad visi būs apmierināti un laimīgi – nav cilvēka, nav problēma. Sko,llu vajadzēja nosaukt – lai zin, uz kurieni nevajag iet strādāt. Pretīgās skolotājas.

 4. Reti izsmelosa informacija! Atbildēt

  Kada satrakojusies dezurante,kada izglitibas iestade.

  • Tā ir Rīnūžu vidusskola. Es dzirdēju par viņu. Šī dežurante ir labs cilvēks. Dievticīgs, radošs. Viņas kolēģiem dzīvē nav viegli gājis un viņa nepalika tāda pati.

Draugiem Facebook Twitter Google+