×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Šausmas Penkules pagastā: nogalina un mēģina sadedzināt vecu vīru

nazis_stock2

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki aizturējuši trīs vīriešus un vienu sievieti, kurus tur aizdomās par 1938. gadā dzimuša vīrieša slepkavību. Divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kā informē VP ZRP pārstāve Ieva Sietniece, mirušais vīrietis atrasts Dobeles novadā, Penkules novadā, Auces upes krastā šā gada 21. augustā. Noziegums noticis pāris dienas iepriekš – 19.augustā.

Policijā klāsta, ka mirušo vīrieti vairākas dienas meklējusi viņa kaimiņiene. Viņa kādu laiku nebija kaimiņu manījusi, tāpēc sākusi uztraukties un ar savu suni gājusi vīrieti meklēt. Sieviete atradusi sirmgalvi mirušu Auces upes krastā, paslēptu zem zariem. Turklāt, vīrieša līķis bija apdedzis.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegums izdarīts konflikta laikā. Vīrietim mājas pagalmā nodarīti smagi miesas bojājumi, kā rezultātā viņš miris. Lai slēptu nozieguma pēdas, vīrieša līķis aiznests uz upes krastu, kur apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts.

Policijas darbinieki uz karstām pēdām aizturējuši četras personas – trīs vīriešus un vienu sievieti. Diviem vīriešiem – 1993. gadā un 1951. gadā dzimušajiem – piemērots apcietinājums. 1951.gadā dzimušais vīrietis agrāk tiesāts par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Aizturētie ir no Penkules pagasta.

Uzsākts kriminālprocess par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies nāve un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšanā tiks skaidrots, vai personas saistītas citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+