×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

SC: Pabrikam vajadzētu kaunēties par atbalsta trūkumu antihitleriskās koalīcijas veterāniem Latvijā

Klementjevs

Aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V) vajadzētu kaunēties, ka Latvija ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kas nesniedz finansiālu atbalstu antihitleriskās koalīcijas veterāniem, norāda apvienības “Saskaņas centrs” (SC) frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs.

 

Kaunināt kaimiņvalsti, kura Latvijas vietā sniedz atbalstu Latvijas iedzīvotājiem, kuri cīnījās pret nacismu – tas ir zaimojoši. Aizsardzības ministra paziņojums par to, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina dekrēta projekts par pabalstu izmaksu Otrā pasaules kara veterāniem (kā Latvijas pilsoņiem, tā nepilsoņiem) sašķeļ sabiedrību – tas ir politiskā cinisma piemērs, uzskata SC.

Klementjevs pauž, ka apvienība SC daudzkārt ir pūlējies panākt, lai Otrā pasaules kara veterāni saņemtu no valsts finansiālu atbalstu.

“Pašlaik Latvijas valsts sniedz sociālu atbalstu ne visiem Otrā pasaules kara veterāniem. Un tas nozīmē, ka Latvijas likumdošana, dalot vecos cilvēkus “savējos” un “svešajos”, pati veicina plaisas padziļināšanos sabiedrībā. Tāpat Latvijā tikai pilsoņi var iegūt politiski represētā statusu, kas sniedz iespēju saņemt sociālos atvieglojumus, taču nepilsoņiem šādu tiesību nav. Atgādināšu, ka arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš iestājās par vienlīdzīgu attieksmi pret Otrā pasaules kara veterāniem,” norāda politiķis.

“Latvijai jau sen vajadzēja uzņemties rūpes par antihitleriskās koalīcijas veterāniem, pārtraucot politiskas konjunktūras dēļ dalīt vecos ļaudis “savējos” un “svešajos”. Šo cilvēku ar katru dienu kļūst arvien mazāk. Vecie cilvēki dzīvo ļoti spiedīgos apstākļos, bieži vien viņiem nepietiek naudas elementārām vajadzībām,” akcentē Klementjevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+