Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
17. aprīlis, 2016
Drukāt

“SEB banka” šogad vēlas vairāk kreditēt uzņēmumus

Foto-LETAFoto-LETA

“SEB banka” šogad vēlas uzņēmumus kreditēt vairāk nekā pērn.

“Noteikti gribam izdarīt vairāk nekā pagājušajā gadā. Vēlamies izdarīt pat divreiz vairāk, bet jāņem vērā arī pieprasījums,” intervijā aģentūrai LETA sacīja bankas prezidente un valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Pagājušajā gadā “SEB banka” uzņēmumiem piešķīra finansējumu 462 miljonu eiro apmērā. Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotā informācija rāda, ka 2015.gada beigās no Latvijā strādājošajām bankām uzņēmumiem kredītos visvairāk līdzekļu – 1,55 miljardus eiro – bija izsniegusi “SEB banka”.

Vaicāta, kuras nozares šogad varētu kreditēt vairāk, Tetere atzina, ka grūti izcelt vienu industriju. Bankas eksperti priecājas par visiem, kas ražo un ražo ar pievienoto vērtību, kas ražo ne tikai taustāmas lietas, bet arī datorprogrammas, augsta līmeņa tehnoloģijas, pasaulē un Eiropā unikālus produktus.

Bankas valdes priekšsēdētāja sacīja, ka kreditēšanas jomā banka nevar skatīties tikai uz Eiropas fondu pieejamību. “Bankai noteikti svarīgāk ir redzēt, ka uzņēmējs ir spējīgs projektu finansēt no saviem līdzekļiem, nevis tikai balstīties uz Eiropas fondiem, uz subsīdijām. Tas ir sekundārs faktors. Latvijas uzņēmējiem vajadzētu lielāku uzrāvienu, ieguldot attīstībā, inovācijās, procesu efektivizācijā, uzlabojot ražotnes, palielinot apjomus,” rezumēja “SEB bankas” vadītāja.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+