×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Šekspīrs palicis bez galvas

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Šekspīra kapavieta Sv. Trīsvienības baznīcā Stretfordā pie Eivonas.

Nesen veiktie Šekspīra kapavietas skenējumi apliecina kādas leģendas patiesumu: Stretfordas pie Eivonas Sv. Trīsvienības baznīcā apbedītajam bardam nav galvas, raksta livescience.com.

Visu laiku slavenākais dramaturgs turklāt nevis ievietots zārkā, bet gan ietīts audumā, un viņa kapavieta ir tikai aptuveni metru dziļa, pētnieki pauduši.

Šekspīrs nomira 1616. gada aprīlī, un viņa kapavieta jau gadsimtiem vienlīdz piesaista gan tūristus, gan arī pētniekus. Kāds antropologs, piemēram, izteicis vēlēšanos pārbaudīt, vai Šekspīra kaulos nav atrodamas marihuānas smēķēšanas pēdas. Tomēr barda kapu atvērt pagaidām nevienam nav ticis atļauts.

Kapu laupītājus gan šāds aizliegums nav apturējis. Leģenda, kas klejo pa Angliju jau kopš 19. gadsimta, liecina: 1794. gadā kapu aplaupītāju grupa kāda Frenka Čeimbersa vadībā uzlauzusi barda kapu un nozagusi viņa galvaskausu, kas vēlāk pārdots par 300 mārciņām (aptuveni 39 000 mārciņu vai 49 000 eiro mūsdienu naudā).

Cita leģenda vēsta, ka Šekspīra kaps ir 5,2 metrus dziļš, vēl kāda, – ka viņš apglabāts dzimtas kapos kopā ar citiem tuviniekiem. Līdz šim nebija lielu iespēju nevienu no šīm leģendām pārbaudīt, neiztraucējot slavenā dramaturga mieru, kā lūdz plāksnīte uz viņa kapa.

Izpētes vadītājs, Stafordšīras universitātes arheologs Kevins Kolls kopā ar kolēģiem kapa izpētei izmantoja īpašu radaru, kura viļņi atšķirīgi atstarojas no katra materiāla.

Radars atklāja, ka pavisam līdzās apbedīti pieci cilvēki – domājams, pats Šekspīrs un četri viņa tuvinieki, ieskaitot sievu Annu Heteveju. Savukārt Šekspīra apbedījumā vietā, kur būtu jāatrodas dramaturga galvai, konstatēts kastei līdzīgs veidojums.

Arheologi turpinās meklēt Šekspīra galvaskausu, taču šobrīd viņiem nav pat nojausmas, kur tas varētu atrasties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+