Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Sēņošanas mobilā aplikācija palīdzēs atpazīt sēnes un atzīmēt labākās sēņu vietas (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Baravika

Mežā meklējot dažādas ēdamās sēnes, piemēram, gailenes, bekas, baravikas, rudmieses, bērzlapes un pat zemestaukus, galvenais ir groziņā likt tikai pazīstamās. Ja par kādu no sēnēm nav pārliecības, ēdamās sēnes atšķirt no neēdamām palīdzēs AS “Latvijas valsts meži” izstrādātā mobilā aplikācija “Sēnes Latvijā”.

Šī aplikācija noderēs ne vien dažādu sēņu atpazīšanai pēc attēla, nosaukuma un citām pazīmēm, bet arī labāko sēņošanas vietu saglabāšanai kartē.

Tāpat tajā var lasīt padomus, kā uzvesties mežā, kā lasīt sēnes, ko darīt, saindējoties ar sēnēm, kā tās gatavot, konservēt. Sēņotājam pašam vien jāzina, kur šos dārgumus meklēt.

“Sēnēs ejot, saulainākās vietās noteikti jāraugās uzmanīgi – tad izdosies krietni panašķoties ar meža zemenēm, spradzenēm, avenēm un mellenēm, kas sēņošanas procesu padarīs vēl patīkamāku!” novēl aplikācijas izstrādātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Īsts sēņotājs sēņošanas vietas neatklāj, tā tas ir pie īstiem sēņotājiem :). Mobilā aplikācija, kas palīdz atpazīt sēnes ir brīnišķīga ideja!

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+