Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
7. augusts, 2014
Drukāt

Siers no paduses sviedriem. Vieniem – eksotika, citus pārņem riebums (Video)

Foto - kadrs no videoFoto - kadrs no video

Teju ikviens zina, ka dažiem sieriem ir, piemēram, nemazgātu kāju aromāts, un daudziem tas ļoti patīk. Pētniekiem ienācis prātā sieriem pievienot īstas baktērijas, kas ņemtas no cilvēka ķermeņa, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Kristīna Agapakisa un Sisele Tolāsa kopumā izveidojušas 11 siera šķirnes, kam katrai piemīt savs specifisks ass aromāts. Pētnieces pauž, ka šīs šķirnes ir unikāli dažādu cilvēku mikrobu peizāžu “attēlojumi”.

Projekta īstenošanai atlasīja baktēriju paraugus no kājām, nabām un padusēm, kas ņemti no pašiem zinātniekiem, māksliniekiem un kaislīgiem siera ēdājiem, un uz to bāzes izveidoti ieraugi, kas tad arī kļuva par izejmateriālu sieram.

Autores arī uzņēmušas īsmetrāžas filmu, kurā iekļāvušas siera izgatavošanas procesa aprakstu un intervijas ar cilvēkiem, kuru baktērijas izmantotas jauno aromātu radīšanai.

Šo jauno krietni vien eksotisko skābpiena produktu radītāji apgalvo, ka šāds siers izgatavots ne tik daudz lietošanai ikdienas uzturā, cik nolūkā atgādināt par cilvēku nevērīgo attieksmi pret pašu organismā mītošajiem mikroorganismiem.

Noskaties video!

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+