×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Sieviešu dakteris Rīgā

iegurnis

“Mācos Rīgā un dzīvoju studentu kopmītnēs. Kur pilsētā (vēlams centrā) ir iespēja apmeklēt ginekologu? Esmu dzirdējusi, ka tam nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Cik liela būs pacienta iemaksa? Cik būs jāmaksā, ja nosūtīs uz analīzēm, ja es neesmu pierakstīta Rīgā?”
R. Bērziņa Rēzeknē

 

Jūsu dzīvesvieta neierobežo ārstu izvēli vai pakalpojumu apmaksas kārtību.

Ja izraudzītajam privātprakses ārstam vai veselības aprūpes iestādei ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu, t.i., ar valsti, pie ginekologa (tas ir tiešās pieejamības speciālists) varat vērsties bez ģimenes ārsta nosūtījuma, maksājot tikai valstī noteikto pacienta iemaksu – trīs latus. Jārēķinās, ka dažas dienas var nākties gaidīt, jo pacientu pieņemšana notiek valsts piešķirto (apmaksāto) kvotu ietvaros.

Ātrāk pie speciālista var nokļūt, pakalpojumu (vizīti, izmeklējumus) apmaksājot pēc iestādes noteiktā cenrāža. Piemēram, medicīniskajā sabiedrībā “Pulss-5” (Lāčplēša ielā 38) un Rīgas 1. slimnīcas poliklīnikā (Bruņinieku ielā 5) pirmreizēja pieņemšana pie ginekologa maksā 15 latus, onkocitoloģiskās analīzes vai iztriepes paņemšana mikroflorai – divus latus, pieņemšana medicīnas sabiedrībā “ARS” (Skolas ielā 5) – 22 vai 25 latus atkarībā no izraudzītā speciālista, utt.

No veselības aprūpes iestādes apstiprinātā cenrāža atkarīga maksa, apmeklējot ginekologu arī privāpraksē vai privātklīnikā, kam nav līguma ar valsti, piemēram, Diplomātiskā servisa medicīnas centrā (Elizabetes ielā 57) ginekologa konsultācija maksā 22 latus, bet konsultācija un ultrasonogrāfija – 35 latus utt. Iespējams, jums kā rēzeknietei būs svarīgi, ka viena no Diplomātiskā servisa medicīnas centra un “Pulss-5” ginekoloģēm ir Aija Tula-Rijkure, kura savulaik ir strādājusi Rēzeknes slimnīcā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+