×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2012
Drukāt

Sīrijas nemiernieki ieņēmuši jau trešo kontrolpunktu uz robežas ar Turciju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sīrijas nemiernieki svētdien, 22.jūlijā, paziņoja, ka ieņēmuši jau trešo no septiņiem kontrolpunktiem uz robežas ar Turciju, informēja aģentūra “Reuters”.

Pēc tās vēstītā, opozīcijas organizācijas “Revolūcijas vadības augstākā padome” pārstāvis Ahmeds Zaidans teicis, ka nemiernieku izveidotā Brīvās Sīrijas armija ieņēmusi Babalsalamas kontrolpunktu, taču to no attāluma bombardē režīma bruņotie spēki.

Šonedēļ nemiernieki ieņēma arī Babalhavras un Džarablusas kontrolpunktus uz Sīrijas robežas ar Turciju. Šajos kontrolpunktos nemiernieku kaujinieki izlaupīja autoforgonus, kas lielākoties bija no Turcijas, un beznodokļu veikalus, un preces izdalīja vietējiem iedzīvotājiem. Beznodokļu veikali Sīrijā pieder prezidenta Bašara al Asada brālēnam magnātam Rami Maalufam.

Sīrijas nemiernieki šonedēļ arī ieņēma visus trīs kontrolpunktus uz robežas ar Irāku, taču svētdien nemiernieku kontrolē vairs ir tikai Abukamalas kontrolpunkts, ziņo aģentūra AFP.

Svētdien notiek kaujas starp valdības spēkiem un nemierniekiem galvaspilsētā Damaskā un valsts otrajā lielākajā pilsētā Alepo. Damaskā armija ir padzinusi nemierniekus no Mezes rajona, kur atrodas daudzas ārvalstu vēstniecības, un bruņoto spēku 4.divīzija, kuru komandē prezidenta brālis brigādes ģenerālis Mahers al Asads, ir aplenkusi Barzehas rajonu galvaspilsētas ziemeļos, ziņo “Reuters”.

Sīrijā  kopš pagājušā gada marta notiek plaši nemieri pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. Pēc “Sīrijas  Cilvēktiesību observatorijas” datiem, šajos nemieros gājuši bojā vairāk nekā 19 tūkstoši cilvēku, galvenokārt civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+