×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. jūlijs, 2017
Drukāt

Sirsniņmājas būs jāreģistrē (97)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai gan jau kopš 1. jūlija spēkā stājušies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotie noteikumi decentralizēto kanalizācijas sistēmu, tas ir, individuālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, septiķu un krājtvertņu reģistrācijai un apsaimniekošanai, ne privātmāju īpašnieki, ne pašvaldības nesteidz tos īstenot.

Lai gan jauno noteikumu mērķis ir cēls – mazināt grodu aku un citu ūdens ņemšanas vietu piesārņojuma risku, ko rada notekūdeņi no ēkām, kas nav pieslēgtas centralizētajām kanalizācijas sistēmām, taču ateju reģistrācija vien nenodrošinās, ka neattīrīti notekūdeņi netiek novadīti vidē, uzsver pašvaldību vadītāji. Turklāt viņi ir sašutuši par kārtējo pienākumu novelšanu uz pašvaldību pleciem, neparedzot tam atbilstošu finansējumu.

Lai nenoslīktu savos mēslos

Jaunie noteikumi attiecas uz ciemu un pilsētu teritorijās esošo ēku individuālajām kanalizācijas sistēmām, kurās notekūdeņu savākšanai vai attīrīšanai izmanto rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā arī septiķus un krājtvertnes, proti, jebkāda veida rezervuārus, nosēdakas vai izsmeļamās bedres, pārvietojamās vai sausās tualetes. Jaunie noteikumi neregulē decentralizēto kanalizācijas sistēmu ierīkošanu, tie nosaka prasības, kas jāievēro gan esošu, gan jaunu decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem. Uz lauku teritorijām, tostarp viensētām, šīs prasības netiek attiecinātas.

Reizi gadā individuālajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām būs jāveic tehniskā apkope. To nevarēs veikt saviem spēkiem. Šo darbiņu par noteiktu samaksu veiks “atbilstošs komersants, kas specializējies decentralizēto kanalizācijas sistēmu projektēšanā, būvniecībā, tirdzniecībā vai apkopē”.

Septiķa izmantošana ir pieļaujama tikai vienlaikus ar speciāli ierīkotu infiltrācijas sistēmu kopā ar filtrācijas laukiem, apakšzemes filtrējošām drenām, smilts–grants filtriem, filtrācijas grāvjiem vai filtrācijas akām, niedru laukiem u. c.

Būtiski – tā sauktajai kanalizācijas krājtvertnei jābūt hermētiski noslēgtai un tā regulāri jāiztukšo. Ko nozīmē “regulāri jāiztukšo”, ir atkarīgs no pašvaldības – tai jānosaka minimālais izvešanas biežums, ņemot vērā ūdens patēriņu konkrētajā nekustamajā īpašumā un krājtvertnes tilpumu.

Privātmāju īpašniekiem, kuru rīcībā nav rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ražotāja izdotas tehniskās dokumentācijas, līdz 2020. gada 1. janvārim būs jāiegūst apliecinājums par iekārtas tehnisko stāvokli un norādījumi ekspluatācijai. Šādu apliecinājumu varēs izsniegt atbilstoši komersanti. Šis pakalpojums, protams, arī nebūs bez maksas.

Ja iekārtas tehniskais stāvoklis neatbildīs vides prasībām, īpašniekam līdz 2021. gada 31. decembrim būs jānodrošina tās pārbūve vai jaunas decentralizētās kanalizācijas sistēmas izbūve vai uzstādīšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (97)

 1. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Vai jūs esat parāds? Vai jums ir slikta kredīta? vai jūs esat noraidījis bankas, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu savu biznesu? Mēs izsniedzam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu sliktajiem / sliktajiem kredītreitingiem. Mēs izsniedzam gan biznesa, gan individuālos aizdevumus ar ilgtermiņa un īstermiņa izvēli, ar zemu procentu likmi 2% apmērā par katru personu un uzņēmumu .. Mūsu aizdevumu programmētājs ir ātrs un uzticams, piemērojams šodien un saņem tūlītēju atbildi. Mūsu Aizdevumi ir labi apdrošināti, 100% garantēti, un klientiem tiek nodrošināta maksimāla drošība. Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  Magret james MD / CEO

 2. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai atrisinatu savas finansialas vajadzibas, mes piedavajam aizdevumu no 5000 ASV dolaru lidz 10 000 000 USD Maksim, mes esam droši, efektivi, atri un dinamiski, bez kredita parbaudem mes garantejam 100% Mes piedavajam aiznemeju aizdevumus saskana ar visiem nosacijumi šeit. . mes izsniedzam ari kreditus eiro, sterlinu marcinas un dolaros.
  Procentu likme visiem 2% aizdevumiem, ja jus interese, atgriezieties Via (mikekk597@gmail.com)
  ar šadu informaciju:

  Tavs pilnais vards:
  Valsts:
  Pilseta:
  adrese:
  Obligata kredita summa:
  Ilgums:
  Vecums:
  sekss:
  Nodarbošanas:
  Telefona numurs:

  atgriezties uz Via (mikekk597@gmail.com)

  Paldies

 3. .. uz iela jo tāpat būs jāmaksā sods par manu nereģistrēto sirsniņ mājiņu!

 4. cilvēku Latvijā kļust aizvien mazāk,bet sūdu kļust aizvien vairāk,,,

 5. Re kā visi sašūmējušies! Tad jau tas būs šī sasaukuma Saeimas un prezidenta augstaķais sasniegums, kurš ieies vēsturē.

 6. Tas ir atkal jauns naudas izpumpēšanas mehānisms no iedzīvotaju tā jau izpumpētām kabatām.Visi augstākminētie argumenti par labu sim biznesam neiztur kritiku.

 7. Ierēdnis šoferdēls papildina Atbildēt

  …”Pie ieejas katrā no Reģistrā likumīgi reģistrētajiem Objektiem jāpiestiprina arī tā lietotāju saraksts ar atzīmētiem šo lietotāju personas kodiem, lai izvairītos no likumus neievērojušo citu īpašnieku nelikumīgas ierašanās kādā no netālajiem LR Likumdošanai atbistoši iereģistrētajiem Objektiem.”

 8. Tas nav normali. Ko ar tiem cilvekiem darit, lai beigtu izdomat visadus sviestus? Reizniecei nauda trukst – jacel nodokli. Un katrs seko tam, kaa pietrukst kadam, ta jaizdomaa par ko vel iekaseet. Un ko darit cilvekiem kas ntos gadus atpakal iebuvejushi? Parbuvet? Jo neatbilst vinju pradibaam? Un ja pensionaram nebus naudas shai dizajai parbaudes komitejai? Vinju tiesaa suudzees? Un atnems to pashu kas ir? Toch murgs.

 9. Valdībai un visiem viņu padomdevējiem galvās ir liela kanalizācijas bedre. Slimi mūsu politiķi. Ļoti, ļoti slimi. To pierāda gan “izglītības”, gan veselības, gan finanšu ministrijās dirnošie. Labi, ka mums vēl ir vecā izglītība un galva uz pleciem. Kas būs pēc gadiem 10? Šadurska komanda ir iznīcinājusi izglītības sistēmu un par to saņem algas. Cilvēki it kā normāli. Kā tiek pie teikšanas tā prātiņš aizbrauc. Tā ir ar katru jautājumu. VIDs vispār parādīja “kompetences” virsotnes.

 10. Nu redziet tik nesakiet ka valdība nedomā par jaunām darba vietām,pieņems darbā savējos kontrolierus ar pāris štukām lielu algu (par kaitīgumu ;)) ) un šie apmierināti! Bet vai kāds ir padomājis vai tas nabaga cilvēciņš var atļauties to centralizēto sistēmu,ne jau no labas gribas cilvēki taisa tās ‘sirsniņmājas”

 11. Tas ir kaut kas neiedomājams, valsts nemāk normāli iekasēt nodokļus, kur tie ir, bet izdomā visādus veidus, lai bez piepūles iegūtu līdzekļus kaut vai no sūdiem! Es nevaru tagad iedomāties kā tas būs, bet domāju, ka tāda valsts nevar pastāvēt, maija republika savu būs izsmēlusi. Nākošajās vēlēšanās balsošu par Saskaņu, protesta pēc, lai tūdaliņi ieskrienās.

 12. Ai, kā šai valstij arvien vairāk patīk kontrolēt un iekasēt!!. Tikai nezkāpēc pirms piecdesmit gadiem uzbūvētam Rīgas mazdārziņu rajonam šī valsts tā arī nav spējusi līdz šai dienai iekārtot kanalizāciju. Nu beidzot ir jāatzīst, ka Latvijas valsts ir bankrots un tāpēc tiem ļaužiem, kas šajās mājās pavada pēdējās mūža vasaras, būs pašiem no savas nelielās pensijas vēl jāatvēl būtiska daļa inspektoru atalgošanai.

 13. Jāsamazina tās “kārtošanās”reizes, jo acīmredzami par katru šādu reizi būs jāmaksā valstij nodoklis.

 14. latvju pidrilām ne tas vien ienāks prātā,kropļi

 15. gandrīz bezdarbnieks Atbildēt

  Būs laikam jāiet tajā kantorī par reģistratoru. Baida vienīgi interešu konflikta iespēja nokārtojoties darba laikā velnsviņu zina kur katru reizi.

 16. Pirmie ziedinjii jaunajaa E.S. naudas kaashanas nishaa.
  Uzbrukums sirsninjmajinjaam. Uzsvershu, ka tas ir tikai saakums. Uzbrukuma virziens ir skaidrs.

  • Taatad E.S. organizees ne tikai uzbrukumu Jaanju sieram, bet ari Sirsninjmaajinjaam.
   Ar ko ari ieies ar izsmieklu veesturee.

 17. Latvijā vai tikai Rīgā?

 18. Vairs nezin, kur naudu raut, tad ķērās sirsniņmājām klāt. Vecos laikos, gan sirsniņmājās bija, gan akas, cilvēki dzīvoja veselāk nekā tagad

 19. Pareizs lēmums. Mans kaimiņš uzcēlis 1 metra attālumā no mana žoga sauso tualeti, kura ne vienmēr, taču ik pa laikam nežēlīgi smird. Un kāpēc man tas viss būtu jāosta ? Vai tāpēc, ka kaimiņš ir nabaga pensionārs, kurš nevar atļauties par pāris štukām ierīkot mūsdienīgu kanalizāciju ?

  • Idiots tu esi un Eiropas tirliņu roklaiža!!! Sausās atejas ir bijušas visos laikos un neviens vēl no tā nav nomiris. Taisnību sakot nopelnījis arī nav neko – kas mūsdienās acīmredzot ir ļoti spēcīgs argumets dažiem indivīdiem.

  • Par smaržīgu vidi Atbildēt

   Man ir līdzīgi.It kā priecājos par šādu lēmumu.Un mana akā arī nav diez cik tālu.

 20. Stulbie stulbeņi

 21. Sūdmuguras rullē

 22. Ka jums mudaki,nav kauna kko tadu izdomat,kas-kadam villai pietruks?

 23. Eu nu jus….pratvederi,moz pietiks to tautu .. ausi.

 24. Ticiet man, drīz nodoklis būs arī par piršanu un elpošanu!!! Vajag revolūziju, kā 1905.gadā!

 25. Atkal varēs lamāt sliktās pašvaldības…

 26. Pasakat kaads man kad ieveisiis likumu par nokratiishanas reizhu registreeshanu…

 27. katrs “klucis” būs jānosver un jāreģistrē speciālā žurnālā lai ierēdņi varētu jebkurā laikā pārbaudīt un salīdzināt!

 28. Vai si ari ir Krievijas viltus zina?

 29. Arī krūmus būs pastiprināti jāuzrauga

 30. Ceru, ka būs radies arī kāds jauns departaments vai komisariāts ar komisiju, kuri mūs apmācīs kursos, izsniegs serifikātus, un arī ikdienā sabiedriski konsultēs kā “tas” turpmāk būtu jādara, lai būtu pareizi un atbilstoši Regulām, ES Vadlīnijām, un pas’valdību Saistošajiem noteikumiem. Jādibina arī atbilstošs reģistrs un uzraudzības dienests, kuram jāveic reidi un negaidītas pārbaudes, jāorganizē vasaras nometnes pareizi pārbūvēto ķemertiņu saimniekiem, un meistarklases interesentiem, informējot sabiedriskos medijus, organizējot sacensības, tajās izcīnot nomināciju balvas un gada ceļojošo karogu. Var izveidot arī kādu turistu taku ekskursantiem un pilsētniekiem. Būs interesantāk kā nekā..

 31. Kā tie lauku un mazpilsētu īpašnieki jau daudzās paaudzēs dzīvodami, tagad nespēj saprast, ka arī TĀ šodien viņi un visa mūsu tauta var apvienoties un saglābt nemākuļu un WC lietotāju augstāko ierēdņu sabeigto valsts budžetu, vai vismaz tā daļiņu!

 32. Radīsies jauna komisija ar pasakaunu atalgojumu. Būs deputātu ģeniālajiem bērniem siltas vietas

 33. š Kāda vieda galva tupēja sidsmājiņā un tur pār to nāca apgaismība, kā vēl paspīdzināt iedzīvotājus, pie reizes nokāšot naudu. Marasms.

 34. Idiotu idioti, kas sekos nākamais?

 35. Kā reģistrēs tā uzliks nodokli par dabas piesārņošanu.

 36. Ko cepaties? Cik nav tădu necivilizētu sirsninmaju, kas pa tiešo visu laiž iekšā upēs vai ezeros? Cik atkritumu netiek iemesti mežos? Paskatieties uz sevi spogulī un tad lamajiet valsti!

 37. Re, ja tuvējā upē atkal sāks sprāgt zivis, vides dienestam un pašvaldībai vairs nebūs jākaro ar, teikisim, piena pārstrādes uzņēmumu, kur visa vadība draugi un radi, varēs uzgrūst vainu sirniņmājām, un s–i būs to īpašniekiem.

 38. Tualetes papīram akcīzes nodokli!

 39. Ja būs uzskaite, tad gaidiet – būs arī par to jāmaksā. Gribēsi nolikt kluci-maksāsi.

 40. Ja gar māju pilsētā iet privātmājām izbūvētā kanalizācijas sistēma un tad negrib pieslēgties? Ko tad – lai mēslo pazemes ūdeņus?
  Jā pielēgšanās maksā izbūves naudu- var jau pašvaldība dot projektu un īpašniekam pārējais – lai tīrība!

 41. Pēdejais laiks visādām manipulācijām ar attejām.Vēl varbūt kādu naudiņu var pakāst,citādi drīz visi būs projām un nebūs kam kakāt (d–st).

 42. Ak tu Tëtīt!Ko nu par Slokas piegànísanu satraukties,ka tik butkiñai pielikt atslégu.Katram pëc limita bús iet pa lielàm vajadzībàm,ja pàrsniegs kaudzītes izmérus,uzliks divkàrsu nodokli.Un nekàdas nokàrtosanàs sab.vietàs.Nesat visu uz màju.Tagad ,dzirdéju,ka tiek izstàdàtas suñu, mincísu un putnu kakàsanas regulas.Vot,ar kases aparàtiem un çekiem bús jàatskaitàs.Tiek mekléts galvenais súdu uzraudzības ministrs.Tà,vot!

  • nav pamanīta nodokļus nesoša nozare ! Atbildēt

   Bez kases aparātiem nekādi nevarēs !
   Gada beigās jānodod čeki.
   Šašķiroti pa mēnešiem un pēc šķidruma un krāsas.

   • Ko Tu saki?!!Tàds delikàts jautàjums.A,ja piemetas” fiksas kàjas”un sagribas ,bet netiek lídz kasei?Nu traki,bús jàpieliek…un arí pie viñu algas.Tik smucíga problëma jàrisina.

 43. Absolūts murgs no Vides ministrijas. Un ko vi;na vēl izdomās?

 44. Be kā ar portatīvo no 62 Eiru līdz 225 Eiru vērto BIOTOLETI ? Vai arī JARĢISTRĒ lai vēlāk apliktu ar TĪRĪBAS nodokli.

 45. re kā iekoda kādam patiesība, ja pēc 5 min. izdzēsa manu komentāru. cūku pakalpiņi!!!

  • Cūku pakalpiņu uzdevums ir filtrēt ko saka par viņu saimniekiem.Vari aplikt ar nesmukiem vārdiem tas nekas,bet tiklīdz uzraksti patiesību,tā tavu kometāru nelaiž.

 46. brāļi un māsas,nu .. pie seima durvīm ,nu tā ar smaidu.

  • iZSUUTIITAIS pIITERS Atbildēt

   Jaa,nu tas jau patiessaam ir pridels.Un taa Varas viiri ciena veel palikoss latvjaa.Jaa, taadaa passaa Vaacijaa-sen jau tauta butu izdemuleejusi visu VALDIIBAS EEKU;UN LABI;JA KAADS IZIETU AARAA NO NAMA AR SAVAAM KAAJAAM:tE vALDIIBA CIENA VISUS;GAN vAACIESSUS GAN IEBRAUCEEJUS;BETSTREIKI TE IR TIK SAVIENOTI;KAD KAADAA TAUTAS NEAPMIERINAATIIBAA:TAUTA BURTISKI BLOKKEE VISU vAACIJU;GAN aIROPORTUS;vILD´CIENSTACIJAS;AUTOOSTAS;CENTRAALAAS IELAS;VEIKALI AIZVERAS-JAA;TAA IR TAUTAS DRAUDZIIBA UN CIENNA VIENAM PAR OTRU CIINIITIES:lATVIESSI NEKAD NEBUS TAADI;JO /=PROCENTU IR CCIIKSTULLI;KAS SKATIISIES UZ OTRU;LAI DARA:tAAPEEC VALDIIBA ARII JAAJ NU JAU NO VISAAM PUSEEM PALIKUSSO TAUTU;KAA VAJADZEETU TOMEER VIENU BUMBU TAM CCUUSKU MIDZEKLIM-LAI IZNIID VISI BEZ IZEJAS:nAAKSIES LAIKAM TOMEET KAADAA NAKTII NOMAINIIT TO lATVIJAS KAROGU PRET KAADU zVIEDRU ;vAACIESSU;SOMU;KAUT kRIEVIJAS;NAV AIZPRIEDUMU:zzEEL NO SIRDS LASIIT-KAS NOTIEK lATVIJAA;MIILLIE rADINIEKI;NNEMAT PROJAAM ARII VECOS CILVEEKUS;MEES TACCU VISI REDZAM;KAA MES TE AARZEMEES DZIIVOJAM;KAUT VECIEM CILVEEKIEM IEDOT PEEDEEJOS MUUZZA GADUS PADZIIVOT AR SMAIDU SEJAA UN LAIMIIGIEM JUSTIES:pALDIES VISIEM PAR SAPRATNI UN PATIIKAMU VAKARU JUMS VISIEM lATVIJAA:

   • Ko tu d..s?????Kurā vietā Vācijā tu esi redzējis tautas nobloķētu lidostu vai dzelzceļa staciju! Andersens atradies!!!

 47. Nu jaa,jau peedeejais ir pie kaa vareetu aizdomaaties uzlikt nodokli,bet veel jau par .. celja malaa arii vareetu uzlikt nodokli,un atejas papiiru tirgot ar normu,lai tik daudz ne..Vot stulbenu banda,visu ir izzagushi,jau saak praataa jukt,nu ta lai brauc un nem tos kemertinja labumus sev un tad lai paarstraadaa nodokljos…………….

 48. Līvāni pilni ar sirsniņmājām un vadība nedomā pimkārt kā ierīkot centralizēto kanaizāciju pilsētas rajonos, bet plāno tik tematiskos soliņus utt.Pilsētas centrā bija vienīgā bezmaksas tualete maksimā, bet tagad ta ir maksas- nu lūk tantiņas kas vismaz reizi dienā apmeklēja šo labierīcību pat to vairs nevarēs…

 49. Drīz .. nevarēs pakasīt.. ??

 50. kurš komisārs kontrolēs? Iecels jaunu?

 51. Nu tak jau pilnigs sviests galvaas, vairs nezin kur grabt, ko kert vajprats!!!

 52. Vislabāk sūdus apsaimnieko Šķēle. Uz priekšu, nelieši! Vai esat dzirdējuši par biotualetām? Organisko mēslojumu atdosim apsaimniekotājam um paši pirksim minerālmēslus.

 53. a es eju mežā!

 54. Vai eiropas lidzfinansejums ari visiem bus. Nu robezhas lidz 80.000 Pashvaldibam jau izcenojumi ir zinami, neviena vien jau pilsetas uzcelta. Gaidam naudinu dirsbudinas celtniecibai.

 55. Tiks izveidota sirdsmājiņu reģistra apvienība ar prezidentu, valdes pr-tāju, sekretariātu, preses sekretāru un tā tālāk . Tā tiešām laba ziņa, jo būs daudz jaunu darba vietu, būs jābūvē kantori,priekšniekiem vajadzēs mašīnītes, būs valsts iepirkums, vajadzēs kantoru aprīkojumu. mēs augam un attīstamies.

 56. diršana ar ar nodokli jāapliek, tāpec tādus likumus pieņem

 57. Jāuzsver- pilsētu un ciemu teritorijas!!! Tā nav visa Latvija! Vai kādam vispār ir informācija- kas notiek piemēram, Plakanciemā, blīva teritorija, bet kur paliek kanalizācija, tas ir vienalga?
  Atbildīgam īpašniekam šie noteikumi nekādu slogu neuzliek, jo viņš jau to visu ir izdarījis!! Nelegāliem kanalizācijas izvedējiem gan būs bankrots.

 58. ķembertiņa nodoklis,,,,visa valsts ir aizdirsta,,,,un visvairāk smird no tās vietas kur 100 ;gudrās galvas; sēž,,,

  • Plakanciems ir ciema teritorija, tā pat kā Jaunolaine, Pēternieki vai Mazsalaca.. zemes izmantošanas mērķis -individuālā apbūve.tur jau sen viss attiecas tāpat kā Jaunolainei

 59. Gruntsūdeņus piesārņo lielie rūpnieciskie kompleksi , degvielas un naftas termināli un uzpildes stacijas, Inčukalna gudrona glabātava un tā tālāk šajā lauciņā, bet turpretim ķemertiņi ir dabīgas izcelsmes avots un to ar Daba dabiskajā procesā pārstrādā bez jel kādiem indīgajiem atlikumiem. Tas viss ir globalizācijas projekta ietvaros.

 60. Nodokļus davaj uz priekšu atkal peļņa.

 61. Galvas dakteri tiem VARAM “speciālistiem” prasās… Saprastu vēl, ja čakarēt sāktu tās mājsaimniecības, kam ir reālas iespējas pieslēgties centralizētajai kanalizācijai (pašvaldībās to apzināt nebūtu problēmu), nu bet pārējās…

  • Un kāda velna pēc man būtu jāpieslēdzas, ja man ir grodu sistēma jau sen un kalpo labi?

   • Grodu sistēma jau ir tas pats septiķis, ja tā kalpo labi,tad viss ir kārtībā. Šie noteikumi nekādu būtisko slogu nerada. Tāpat tie nerada slogu tiem, kuri dzīvo laukos un kur iedzīvotāju blīvums nav tāds kā ciemos.

   • Jūs zināt,cik izmaksā pieslēgšanās centralizētajai kanalizācijai?!

    • No jūlija atkal var rakties savā pagalmā pats un nevajag arī projektu un sertificētu būvnieku, tā ka nu jau pieslēgšanās izmaksās krietni samazinās.

 62. Urā!Gaidiet nodokli!

 63. Jā drīz pat soli paspert nevarēsim bez NODOKĻA. Būs nodoklis par dzīvošanu, kakāšanu, elpošanu, piedzimšanu utt.
  Būs laimīgs tas, kurš vēl nebūs piedzimis. Uz to velk mūsu valdība.
  “Pat nodoklis par saldu dusu, kapsētā, kur viss ir klusu,
  Nemaksāsi! Stāvi kājās, savās pēdīgajās mūža mājās.”
  Tā lūk!!!

  • Tā arī būs beigu beigās. Nav neizsmeļamu resursu, Cik tad tur vairs no mūsu valsts palicis. Tas ka ir kaut kāda teritorija, vēl nenozīmē, ka tā ir apdzīvota…

 64. Pareiz ir,
  laucinieki daudz dirš.

 65. Kārtējais absurds. .. uzskaitīs cik izk….im

 66. Kārtībai jābūt, vai sirsniņmājinās nevajadzētu ierīkot svarus un vadoties no tonnāžas tautai uzlikt kādu “nodoklīti.”. dzirdēju,ka jaunā valdības nodokļu sistēma jūk ārā pa visām vīlēm.

 67. Ja jau neesam noslīkuši pa šiem gadsimtiem savos sūdos , nenoslīgsim arī uz priekšu , drīzāk noslīgsim tajos sūdos , ko rada mūsu valsts un tās 100 “gudrās galvas”

 68. vareeja jau nesatraukties. Cilveku valstii paliek arvien mazaak, eko katastrofa nedraud

  • Nu ko satraukties, cilvēki izbrauc ,.
   Valst bankrotēs, mazāk būs .., uztaisīs EU Latviju par baltijas nacionālo rezervātu, valdību nevajadzēs, tikai administrāciju, un tūrisma info, varēsim kā rezervāta iemītnieki, .. kur gribam!

Draugiem Facebook Twitter Google+