Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
7. novembris, 2015
Drukāt

Sjerraleone pasludināta par brīvu no Ebolas vīrusa

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pasaules veselības organizācija (PVO) sestdien Sjerraleoni oficiāli pasludinājusi par brīvu no Ebolas vīrusa, jo pagājušas 42 dienas kopš pēdējā apstiprinātā gadījuma.

Cilvēki valstī izgāja ielās, svinot beigas pusotru gadu ilgušajai cīņai ar nāvējošo slimību.

“Sjerraleone šo punktu ir sasniegusi ar smagu darbu un apņemšanos, cīnoties ar līdz šim cilvēka vēsturē nepieredzētu Ebolas vīrusa uzliesmojumu,” teikts PVO paziņojumā.

Ebolas vīruss Sjerraleonē kopš pirmā gadījuma atklāšanas 2014.gada maijā nogalinājis vismaz 8704 cilvēkus, no kuriem vairāk nekā 200 bija medicīnas iestāžu darbinieki.

PVO kaimiņvalsti Libēriju par brīvu no Ebolas vīrusa pasludināja septembrī. Kopš tā laika konstatēti tikai daži izolēti inficēšanās gadījumi Gvinejā.

Pēc PVO aplēsēm, Ebolas vīruss Sjerraleonē, Gvinejā un Libērijā nogalinājis aptuveni 11 300 cilvēkus.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+