×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

Skanīgs uzvārds – Lieldiena


Foto - Rudīte BērziņaFoto - Rudīte Bērziņa

”Latvijas Avīzes” un žurnāla ”Mājas Viesis” lasītājai, kura dzīvo Palsmanes pagastā, vairāku konkursu risinātājai un arī uzvarētājai ir vārds Anita Lieldiena. Jautāju, kā viņa tikusi pie tik skanīga uzvārda?


 

”Mācoties Saulaines sovhoztehnikumā, iepazinos ar puisi Kārli, kam ir šāds uzvārds. Padomju laikā viņam pasē ierakstīja uzvārdu vīriešu dzimtē – Lieldiens. Savā 46 gadu kopā būšanas laikā esam izaudzinājuši piecus bērnus. Visi pieauguši, jaunākajam – 25 gadi. Neviens nav aizbraucis peļņā uz ārzemēm, palikuši uzticīgi dzimtajai pusei. ”Latvijas Avīzes” abonenti esam jau no ”Lauku Avīzes” laikiem un pēc citas avīzes neesam ilgojušies. Darba gados strādāju par zootehniķi – tā ka par laukiem allaž ir bijusi interese un tāda ir mūsu izvēle. Nu esam pensionāri. Nereti piedalāmies arī konkursos, no ”Latvijas Avīzes” balvā esam saņēmuši vairākus ”Lata sērijas” romānus.”

Vai ar uzvārdu nav gadījušies kādi pārpratumi?

”Nē, laukos vienmēr esam svinējuši Lieldienas. Tikai dažreiz Rīgas autoostā, izņemot no glabātavas bagāžu, jautāts – vai tiešām tāds uzvārds? Neesmu pārklausījies?”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+