Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Sakausējums, kas šķeļ ūdeni un ražo enerģiju


Foto - LETAFoto - LETA

Kentuki (ASV) universitātes zinātnieki atklājuši metodi, kā likt pusvadītājam ražot ūdeņradi no ūdens, izmantojot saules gaismu.

Viņi ir teorētiski izskaitļojuši, ka sakausējums, ko veido divu procentu antimona aizstāšana gallija nitrītā, rada elektrisko lādiņu, kas ir pietiekams, lai veicinātu Saules gaismas enerģiju sašķelt ūdens molekulas ūdeņradī un skābeklī. Tā sākas fotoelektroķīmiskais ūdens sašķelšanas process. Kad sakausējums ir iegremdēts ūdenī un vērsts pret sauli, ķīmiskā saikne starp ūdeņraža un skābekļa molekulām ūdenī tiek sarauta, ļaujot savākt ūdeņradi.

Amerikāņu zinātnieku ieteiktais sakausējums ir pirmais viegli iegūstamais materiāls fotoelektroķīmiskajai ūdens sašķelšanai, turklāt tas darbojas kā reakcijas katalizators un netiek patērēts, tāpēc to var lietot neierobežoti ilgi. Šo sakausējumu var izmantot, lai fotoelektroķīmiskajā procesā iegūtu ekonomisku un no oglekļa brīvu ūdeņraža avotu.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+