×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Šķēpmetējai Donānei bronza pasaules U-18 čempionātā

foto: Juris Bērziņš-Somsfoto: Juris Bērziņš-Soms

Latvijas šķēpmetēja Laine Donāne ceturtdien izcīnīja bronzu Kolumbijā notiekošajā pasaules U-18 čempionātā.
Donāne jau pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 56,15 metrus tālu, kas arī izrādījās bronzas metiens. Līdz trešajiem metieniem latviete bija otrajā vietā, taču tad jaunu personisko rekordu uzstādīja norvēģiete Stella Veinberga, kas šķēpu raidīja 57,11 metrus tālu. Arī sacensību uzvarētājai Harukai Kitaguči no Japānas jauns personiskais rekords – 60,35 metri.
Latvijas šķēpmetējas rekords ir 57,78 metri. Lai uzvarētu sacensībās, Donānei bija jāuzstāda jauns personiskais rekords.
Kā zināms, Donāne kvalifikācijas sacensībās trešdien otrajā mēģinājumā šķēpu raidīja 52,71 metru tālu, ar ko pietika, lai nodrošinātu dalību finālsacensībās.
Pirmais mēģinājums Donānei netika ieskaitīts, bet jau nākamais bija pietiekami veiksmīgs, lai aizmestu šķēpu pietiekami tālu, kvalificējoties finālam. Trešo mēģinājumu Latvijas sportiste neizpildīja.
Kā zināms, šķēpa mešanā sacensībās zēniem Latviju pārstāvēs Patriks Gailums.
Tieši šķēpa metēji tika minēti kā vieni no favorītiem uz medaļām, jo Donānei piederēja šīs sezonas trešais labākais rezultāts pasaulē šajā vecuma grupā (57,78 metri), bet Gailums ar savu iespēto – 77,15 metri – ir ceturtais.
Tikmēr Maksims Sinčukovs 400 metru barjerskrējienā zēniem neiekļuva sacensību finālā. Pusfinālā sportists uzrādīja laiku 52,63 sekundes, kas bija piektais ātrākais viņa skrējienā. Sacensības Sinčukovs noslēdza 16.vietā.
Kā ziņots, kvalifikācijas sacensībās trešdien Sinčukovs, uzrādot laiku 52,83 sekundes, sasniedza jaunu personisko un Latvijas jauniešu rekordu. Sportists savu iepriekšējo rekordu laboja par 0,07 sekundēm. Savā priekšskrējienā Sinčukovs palika ceturtajā vietā, bet pusfinālam sportists kvalificējās pēc rezultāta. Viņa laiks bija 11.ātrākais starp visiem sportistiem.
Iepriekš jau vēstīts, Latvijas augstlēcēja Ieva Turķe trešdien ar jaunu personisko rekordu sasniedza Kolumbijā notiekošā pasaules U-18 čempionāta finālu.
Turķe kvalifikācijas sacensībās pārlēca 1,80 metru augstumā novietotu latiņu, kas latvietei deva dalītu trešo vietu.
Sacensību finālu sasniedza 12 labākās sportistes, bet ar Turķi vienādu rezultātu uzrādīja vēl sešas augstlēcējas.
Tikmēr 400 metru skrējienā puišiem Austris Karpinskis savā skrējienā ar rezultātu 48,54 sekundes bija piektais, bet kopsummā bija 29.vietā, pusfinālu latvietim nesasniedzot.
Savukārt tādā pašā distancē meitenēm Patrīcija Karlīna Roshofa finišu sasniedza pēc 56,62 sekundēm, savā skrējienā ieņemot sesto – pēdējo – vietu no finišējušajām sportistēm. Čempionātu Latvijas skrējēja noslēdza arī 29.pozīcijā.
Lai gan Kolumbijā paredzētā pasaules čempionāta normatīvu bija izpildījuši 14 Latvijas atlēti, tomēr sacensībās startē tikai seši.
Pasaules čempionāts vieglatlētikā vecuma grupā līdz 18 gadiem no 15. līdz 19.jūlijam norisināsies Kolumbijas pilsētā Kali.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+