Slovākija iekļūst ceturtdaļfinālā, pārliecinoši uzvar Norvēģija un Čehija 0

Aizraujošā pasaules hokeja čempionāta spēlē otrdien Slovākijas valstsvienība ar rezultātu 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) pārspēja vienu no sacensību lielākajiem pārsteigumiem Franciju un iekļuva ceturtdaļfinālā.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32

Ja šajā mačā Francija būtu uzvarējusi pamatlaikā, ceturtdaļfinālā būtu iekļuvusi tieši tā. Aizvadītajā cīņā Slovākija vairākkārt izvirzījās vadībā, bet Francija allaž panāca izlīdzinājumu. Sākotnēji līdz septītajai minūtei Milans Bartovičs un Tomašs Kopeckis panāca 2:0 slovākiem, bet jau pēc 21 sekundes Joriks Treijē samazināja starpību, savukārt 18.minūtē Tedijs da Kosta panāca 2:2. Spēle turpinājās pēc šāda pat scenārija – Mihals Handžuss atguva vadību Slovākijai, bet pēc četrām minūtēm Damjēns Flerī panāca izlīdzinājumu, savukārt trešās trešdaļas sākumā Branko Radivojevičs uz rezultātu tablo sasniedza 4:3 Slovākijas labā, tomēr pēc nepilnām piecām minūtēm Antuāns Rasels atkal izlīdzināja rezultātu. 51.minūtē, spēlējot vairākumā, savus otros vārtus mačā guva Radivojevičs un Slovākija vēlreiz atguva vadību, ko līdz cīņas izskaņai vairs neatdeva, kaut Francija pēdējās sekundēs noņēma vārtsargu, pat cīnoties mazākumā. Ar trim rezultatīvām piespēlēm mačā izcēlās slovāks Andrejs Sekera. Zīmīgi, ka līdz šim kopš 1950.gada Francija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu sasniegusi tikai vienu reizi – 1995.gadā.

Kā ziņots, vēl vienā Helsinku apakšgrupas spēlē otrdien Kanādas hokeja valstsvienība ar rezultātu 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) pārliecinoši pieveica Baltkrieviju. Līdz ar to Kanāda garantēja sev pirmo vietu šajā apakšgrupā. Šajā mačā rezultātu trešajā minūtē atklāja kanādietis Raiens O’Reilijs, bet pirmās trešdaļas 15.minūtē Baltkrievijai izdevās panākt neizšķirtu, kad precīzs bija Sergejs Kosticins. Tomēr otrās trešdaļas vidū Kanādas izlase piecu minūšu laikā guva trīs bezatbildes vārtus un ieguva komfortablu vadību 4:1, kas bez problēmām tika nosargāta līdz spēles beigām. Kopā šajā mačā O’Reilijs guva divus vārtus, bet vēl pa vienai reizei precīzi meta arī Korijs Perijs, Raiens Geclafs un Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Helsinku grupas kopvērtējumā šobrīd Kanāda ar 19 punktiem septiņās spēlēs atrodas līderpozīcijā, tai četrus punktus zaudē Somijas un Slovākijas izlases, bet ASV ar 13 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā. Deviņus punktus izcīnījusi Francija, seši punkti ir Šveicei, bet trīs punktus iekrājusi Baltkrievija. Savukārt Kazahstānas valstsvienības rēķinā viens punkts, un tā jau ir zaudējusi vietu augstākajā divīzijā.

Stokholmas grupā Čehijas hokeja izlase pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējās kārtas spēlē otrdien ar rezultātu 8:1 (3:1, 3:0, 2:0) sagrāva Vāciju, izcīnot trešo vietu grupā. Līdz ar to Vācijas izlase pēdējās divās pasaules čempionāta spēlēs savos vārtos ielaida 20 ripas, jo iepriekšējā mačā ar 4:12 kaunpilni piekāpās arī Norvēģijai. Šajā mačā Alešs Hemskijs Čehiju izvirzīja vadībā jau pēc nepilnām divām minūtēm, tomēr astotajā minūtē Tomass Greilingers panāca izlīdzinājumu. Atlikušajā laikā gan precīzi meta tikai čehu hokejisti – divus vārtus guva vienīgi Petrs Kukals, bet seši hokejisti šajā mačā čehu labā pa reizei meta precīzi. Savukārt kaut vienu rezultativitātes punktu nopelnīja 14 Čehijas spēlētāji.

Vēl vienā Stokholmas apakšgrupas spēlē Norvēģijas hokeja izlase otrdien ar rezultātu 6:2 (0:0, 5:0, 1:2) pārliecinoši uzvarēja Dānijas valstsvienību. Tiesa, šis mačs abām komandām vairs neko neizšķīra – Norvēģija jau ir iekļuvusi turnīra ceturtdaļfinālā, bet Dānijas izlase saglabājusi vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. Kaut aizvadītās spēles pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, otrajās 20 minūtēs Norvēģijas hokejisti pilnībā dominēja laukumā, gūstot piecus vārtus un pēc kārtas un iekrājot pārliecinošu pārsvaru 5:0. Trešajā trešdaļā dāņi nespēja apdraudēt Norvēģijas izlases uzvaru. Uzvarētāju komandas labā pa vieniem vārtiem guva Lāšs Ēriks Spetss, Mortens Asks, Pērs-Oge Skreders, Jūnass Holess, Matss Trīgs un Patriks Tūresens, kura kontā arī trīs rezultatīvas piespēles. Savukārt Dānijas valstsvienībā ar precīziem metieniem izcēlās Mortens Madsens un Mortens Poulsens.

Līdz ar to pēdējās divās spēlēs Tūresens kopā guvis četrus vārtus un izpildījis sešas rezultatīvas piespēles, kas čempionāta septiņās apakšgrupu cīņās dod sešus vārtus un desmit rezultatīvas piespēles, kā arī pirmo vietu sacensību rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Uz otro vietu atkrita Krievijas izlases līderis Jevgēņijs Malkins, kurš septiņos mačos izcēlies ar septiņiem precīziem metieniem un septiņām piespēlēm vārtu guvumos.

Pēdējā šīs grupas cīņā plkst.21.15 Latvijas izlase tiksies ar Zviedriju. Kā ziņots, neatkarīgi no šīs spēles iznākuma Latvijas valstsvienība jau ir zaudējusi visas izredzes iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.

Stokholmas grupas kopvērtējumā šobrīd Krievijas kontā ir 21 punkts septiņās spēlēs un tai sešus punktus zaudē Zviedrija. Uz trešo vietu ar 14 punktiem pakāpās Vācija, kurai punktu zaudēja Norvēģija. Pa sešiem punktiem izcīnījušas Latvijas un Vācijas izlases, Dānija iekrājusi četrus punktus, bet Itālija septiņos mačos tika pie diviem punktiem.

Tagad kļuvis skaidrs, ka ceturtdaļfinālā Krievija tiksies ar Norvēģiju, bet Zviedrija sacentīsies ar Čehiju. Savukārt Itālijas izlase izkritīs no pasaules čempionāta augstākās divīzijas un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā.