×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Šogad vidusskolēniem augstākie rezultāti krievu valodas eksāmenā, zemākie – matemātikā (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Šogad vidusskolēni atkārtoti labākos rezultātus uzrādījuši krievu valodas eksāmenā, vidēji sasniedzot 71,8%, savukārt zemākie vērtējumi uzrādīti centralizētajā eksāmenā matemātikā, kur vidēji iegūti 43,6%, liecina Valsts izglītības satura centra informācija.

Lai gan matemātikas eksāmena rezultāts Latvijas 12.klašu skolēnu vidū bijis zemākais visu kārtoto eksāmenu vidū, šī gada sniegums, salīdzinot ar pēdējiem diviem gadiem, ir uzlabojies.

Otrais zemākais vērtējums uzrādīts vēstures eksāmenā, tomēr arī te, salīdzinot ar pērno gadu, vidējais vērtējums kāpis par 4%, sasniedzot 47,5%. Salīdzinājumam – 2013.gadā skolēni šajā eksāmenā vidēji bija uzrādījuši tikai 37,2% vērtējumu, kļūstot par vājāk nokārtoto eksāmenu togad.

Latviešu valodas eksāmens jau otro gadu pēc kārtas ierindojies trīs sliktāk uzrakstīto eksāmenu vidū, šogad vērtējumam noslīdot līdz pat 48,7%. Trīs gadu laikā vērtējums šajā eksāmenā krities par septiņiem procentiem. Latviešu valodas eksāmena rezultāts, salīdzinot ar citu eksāmenu rezultātiem, pēdējo trīs gadu laikā krities konstanti.

Krasākais rezultāta kāpums šogad piedzīvots vācu valodas eksāmenā, kur, salīdzinot ar 2014./2015.mācību gadu, vidējais rezultāts kāpis par 7,8%, sasniedzot 64,2%, gandrīz atgriežoties 2013.gada līmenī.

Krievu valodas eksāmenā vidējais rezultāts sasniedzis 71,8% atzīmi – šāds rezultāts ir augstākais sasniegtais rezultāts trīs gadu laikā visu kārtoto eksāmenu vidū. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad krievu valodas eksāmens arī bija vissekmīgāk nokārtotais, rezultāts kāpis vēl par nepilnu procentu.

Nedaudz zemāks vidējais rezultāts sasniegts franču valodas eksāmenā – 71,1%. Arī šajā eksāmenā trīs gadu laikā skolēnu sniegums konstanti audzis.

Savukārt svešvalodas, kuru kārto lielākais vidusskolēnu skaits, proti, angļu valodas eksāmenā šogad uzrādīts 54,1% līmenis, kas ir par 2,1% zemāk nekā pērn. Šogad eksāmenā uzrādītais līmenis ir zemāks pēdējo trīs gadu laikā.

Eksakto mācību priekšmetu vidū būtisks snieguma kāpums noticis ķīmijas eksāmenā, kur šogad uzrādītais rezultāts ir 65,6%. Pērn eksāmena rezultāts bijis par 6,1% zemāks.

Arī bioloģijas eksāmenā šogad vidusskolēni spējuši kāpināt vidējo rezultātu, sasniedzot 62,5%, kas ir par 3,2% vairāk nekā pērn.
Fizikas eksāmenā skolēnu sniegums šogad krities par nepilnu procentu, jau trešo gadu turpinot sasniegtā rezultāta lejupslīdi.

Šodien izsniegti 19 906 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību.
Zem 5% eksāmena kopvērtējums šogad bija 27 eksāmena kārtotājiem latviešu valodā, 62 eksāmena kārtotājiem matemātikā, sešiem angļu valodā un vienam vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Starp citu, 9. klases latviešu valodas eksāmena lasīšanas daļā bija jālasa intervija ar M.Zālīti.Daudzi bērni neizprata neko no tā, jo intervija bija pilna ar nepazīstamiem terminiem, zemtekstiem.Tas pats bija vidusskolas eksāmenā.Ja lauku bērns nav vests uz teātri vai nelasa vismaz Kultūras dienu – viņam eksāmens nav kārtojams.
  Tiem , kas veido eksāmenus, drusku jāpadomā, ka to kārto ne tikai kultūras skolu audzēkņi, bet arī atslēdznieki un pavāri profenēs.

 2. Latviešu valoda vidusskolās ir zem katras kritikas.Stundu skaits – minimāls, saturs – kliedzoši neadekvāts.Īsi sakot, – valodā laiž muļķi, literatūrā – ‘lasa” un analizē nenormāli grūtus gabalus, ko izprot 2 no klases, kopē no Interneta domrakstus un esejas, jo vidusskolas skolotāji ir pārliecināti, ka pamatskolā jau viss ir iemācīts.Neviens nepaskaidro, kā īsti jāraksta.
  ISEC – ziepēs!

 3. krievu izcelsmes latvietis Atbildēt

  Visās Latvijas skolās mācībvalodai ir jābūt latviešu.

 4. Rakstā nav minēts – vai tas eksāmens krievu valodā ir “krievu skolu” skolēniem, kuriem tā ir dzimtā, vai arī tas ir domāts eksāmens “latviešu skolu” skolēniem, kuriem tā ir kā 2. svešvaloda?

 5. nubet dabistiski, krievu valodu veikalos televizõrā un sabiedriskajos transportos samācās!

 6. Kauns raksta autoram, kurš sniedz neobjektīvu informāciju un maldina visu Latviju. Kā var atļauties salīdzināt eksāmenu rezultātus priekšmetos, kurus visi skolēni kārto obligāti (latviešu v., matemātika) ar rezultātiem priekšmetos, kurus kārto pēc izvēles (ķīmija, bioloģija)? Riebīgi lasīt! Aizvāciet šo neobjektīvo rakstu!

 7. Okupācija atgriezusies – visiem latviešu jauniešiem jākārto obligāto krievu valodas eksāmenu!?

  • formāli arī okupācijas laikā krievu valoda nebija obligāta. šodien tā ir inosrāņu valoda un manuprāt tikai plāņprāši izvēlās kā otru inosrāņu valodu mācīties krievu valodu, tak jau dabiskā veidā iemācās veikalos televizõrā un sabiedriskajos transportos!

Draugiem Facebook Twitter Google+