×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Sprūdžs apgredzeno gulbjus, Ronis trenējas lidošanā

Foto - Timurs Subhankulovs un no VARAM arhīvaFoto - Timurs Subhankulovs un no VARAM arhīva

Atsaucoties ornitologa un ziemeļu gulbju pētnieka Dmitrija Boiko uzaicinājumam, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs vakar Skrundā piedalījās ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcijā, klātienē iepazīstoties ar Latvijas ornitologu paveikto ziemeļu gulbju izpētē, īstenojot Eiropā plašāko šo putnu pētījumu.

 

“Mūsu ornitologiem ir izdevies iezīmēt Latviju globālajā kartē, kā ziemeļu gulbju izpētes vadošo valsti visā Eiropā. Tas ir atkārtots apliecinājums ikvienam no mums, ka, izvirzot ambiciozus mērķus, varam tos sasniegt,” slavējis Sprūdžs.

Līdz 29. jūlijam Latvijā jau desmito gadu pēc kārtas notiek ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcija, kuru veic Latvijas Dabas muzeja ornitologs un Latvijas Gulbju izpētes biedrības priekšsēdētājs Dmitrijs Boiko. Iepriekšējo deviņu gadu laikā ornitologs apgredzenojis 870 gulbjus. Ievērojot to, ka ziemeļu gulbju ligzdošanas sekmes šogad ir vājas, pētnieks kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem cer apgredzenot ap 70 putnu.

 

Ronis iepazīstas ar “Bombardier Cseries 300”Ronis_TS_4

Latvijas nacionālās lidsabiedrības “Air Baltic” lēmums iegādāties jaunās “Bombardier CS300” lidmašīnas ir vērtējams pozitīvi, ja vien Kanādas ražotājs izpildīs dotos solījumus, vakar, apmeklējot “Bombardier Cseries 300” lidmašīnas pilotu kabīnes modeļa prezentāciju, atzina satiksmes ministrs Aivis Ronis.

“Bombardier” solījis lidmašīnas piegādāt, sākot no 2015.gada, kā arī 20% degvielas patēriņa samazinājumu un 15% izmaksu samazinājumu.

Ronis skaidroja, ka līgumā, kas patlaban tiek gatavots, ir jāietver visas garantijas. Vienlaikus viņš atzina, ka valdība līgumu nevērtēs, tā esot “Air Baltic” atbildība.

Ja viss solītais tikšot ietverts līgumā, tas būšot labs darījums, uzsvēra ministrs, atzīstot, ka jaunajā lidmašīnas modelī ir izmantotas 21. gadsimta tehnoloģijas. Šī modeļa izmēģinājuma lidojumus, kas notiks nākamā gada sākumā, gaidot visa pasaule. Šis darījums jāfinansē pašam “Air Baltic”, un patlaban lidsabiedrība domājot gan par darbības optimizāciju, gan izaugsmi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+