×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Sūdzas par algu nemaksāšanu Tukuma lidostas būvniekiem

LETALETA

Valsts darba inspekcijā (VDI) saņemtas sūdzības, ka būvuzņēmēji, kas strādā topošajā Tukuma lidostas terminālī, strādniekiem nemaksā algas, aģentūru LETA informēja VDI Zemgales reģionālās iestādes vadītājs Valdis Dūms.

Dūms pastāstīja, ka VDI saņemtas sūdzības par algu nemaksāšanu, kā arī konstatēti citi darba normatīvu pārkāpumi saistībā ar nelegālo nodarbinātību. Saistībā ar algu nemaksāšanu VDI lietvedībā atrodas SIA “Kodpas” lieta, taču būvdarbu ģenerāluzņēmējs topošā lidostas termināļa iekšdarbu veikšanai ir SIA “JC” (“Jaunākais celtniecībā”).

VDI darbinieki jau vairākas reizes apmeklējuši šo celtniecības objektu un konstatējuši daudz nepilnību. “Visas tās firmas, kas tur strādā, atstāja diezgan apšaubāmu iespaidu, kas ir bieža parādība gadījumos, kad konkursā uzvar pats lētākais piedāvājums. Mūsu rīcībā nav informācijas, ka algu neizmaksāšana būtu saistīta ar objekta saimnieka – SIA “Tukums Airport” – rīcību, taču “Tukums Airport” vadībai noteikti vajadzētu pievērst vairāk uzmanības tam, kādā veidā notiek darbi viņu objektā,” pauda Dūms.

SIA “Tukums Airport” administrācijas pārstāvis, advokāts Viesturs Ločmelis aģentūru LETA informēja, ka par būvdarbiem lidostas terminālī SIA “Tukums Airport” ir līgums ar ģenerāluzņēmēju SIA “JC”, kas atbildīga par būvdarbu izpildi “Tukums Airport” priekšā, un “JC” ir tiesīga uz savu atbildību pieaicināt apakšuzņēmējus.

SIA “Tukums Airport” nav līgumattiecību ar SIA “Kodpas”. Tāpat SIA “Tukums Airport” savas saistības ir izpildījusi pret SIA “JC”, un nav nenomaksātu parādu, kas varētu ietekmēt strādnieku algas.

SIA “Tukums Airport” nav atbildīga par citu uzņēmumu saistību izpildi pret saviem darījumu partneriem un darbiniekiem. “Ģenerāluzņēmēja pienākums ir veikt darbus saskaņā ar būvniecības līgumu. Ja kāds apakšuzņēmējs savas saistības pret ģenerāluzņēmēju būvdarbu izpildes ziņā nespēs pildīt, ģenerāluzņēmējam ir pienākums attiecīgi mainīt apakšuzņēmēju,” skaidroja Ločmelis.

Viņš pavēstīja, ka SIA “Tukums Airport” ir informējis SIA “JC” par nepieciešamību pievērst uzmanību normatīvo aktu ievērošanai būvniecības procesā.

Kā rakstījis vietējais laikraksts “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, tā redakcija sūdzību par to, ka celtniekiem nemaksā algas, saņēmusi ap Ziemassvētkiem. “Pa svētkiem dažs esot palicis bez jebkādiem iztikas līdzekļiem… Izskanēja pat doma par streika rīkošanu,” rakstīja laikraksts.

SIA “Tukums Airport” līdzīpašnieks, Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa laikrakstam apstiprināja, ka terminālis ekspluatācijā nododams maijā, taču objektā redzētais rada šaubas, vai šis termiņš tiešām būs pēdējais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+