Praktiski
Mājas

Svētku laikā ieteicams izmantot vairāk sveču gaismu. Kādas sveces izvēlēties? 16

Publicitātes foto

Dizainers Terenss Konrans iesaka sveču gaismu izmantot īpaši svētku laikā. “Uz kamīna dzegas vai palodzēm var novietot daudz tējas svecīšu, bet vairākžuburu svečturi radīs svinīgu noskaņu. Tikai jāņem vērā, ka daudz sveču rada telpā arī ugunsdrošības risku.”


Sveces iedala divās lielās pamatgrupās – dekoratīvajās un aromātiskajās, ko jāņem vērā, iegādājoties tās konkrētam mērķim. Jārēķinās, ka aromātiskās sveces smaržu lielākoties izdala degot, tās kūst un zaudē sākotnējo dekoratīvo formu.

Dekoratīvo sveču grupā pieejamas parafīna, vaska un gela sveces, ko pārdod stikla traukos. Svecēm pievieno arī dažādas krāsvielas, dekorus un piešķir īpašu formu. Dekoratīvās sveces, kuras telpā izmanto kā interjera aksesuārus, reti kad dedzina. Izvēloties ļoti liela izmēra grīdas sveces, jārēķinās, ka tās telpā izskatīsies labi, ja apkārt būs pietiekami daudz brīvas telpas.

Izstieptas formas sveces der klasiskiem svečturiem. Tās parasti ir 1,5 – 2 cm diametrā, 25 – 30 cm garas, deg 6 – 8 stundas. Dažādās krāsās, var būt ar dekoriem vai zīmējumiem.

Zemas, apaļas vai četrstūrainas – 8 – 20 cm garas, 6 – 7 cm diametrā, deg ilgāk – līdz 40 stundām. Pieejamas arī aromātiskas.

Plakanās (tējas) un peldošās – var ievietot ne tikai svečturī, bet arī traukā ar ūdeni, vāzē, komplektēt ar augiem utt. Var lietot arī svečturī, kas domāts aromāta izplatīšanai telpā. Diametrā nepārsniedz 6 cm un tikai 3 cm augstas. Deg tikai 1,5 – 2 stundas. Pieejamas arī ļoti lielas (10 cm diametrā), ko izmanto aromterapijai.

Figurālas – dažādās statuešu formās, ģeometriskās figūrās. Atkarībā no izmēra deg no 40 minūtēm līdz 40 stundām.

Pildītas traukā – gela sveces bieži komplektētas ar dažādām augu daļiņām, kas vēlāk pārlietas ar gela masu. Gan dekoratīvas, gan aromātiskas.

 

LA.lv