Ekonomika
Nauda

“Swedbank” strādā ierastajā režīmā. Finanšu līdzekļu aizplūšana no bankas nenotiekot0

Foto – Artūrs Ķipsts/LETA

Trešdien plašsaziņas līdzekļos parādījās ziņas par iespējamu “Swedbank” saistību ar naudas atmazgāšanu. Tajā pašā dienā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš teica, ka šīs ziņas ir jau pagātne.

Turklāt banka jau esot iepriekš sodīta. Taču P. Putniņa teiktais “Swedbank” klientus nav nomierinājis.

Vairāki cilvēki ceturtdien esot devušies pie bankomātiem, lai izņemtu no saviem kontiem naudu, bet to nav varējuši izdarīt. Par to informēja arī cilvēki sociālajās vietnēs internetā.

Tāpēc “LA” vērsās pie “Swedbank”, lai noskaidrotu, cik pieejama ir skaidrā nauda un kādas iespējas to izņemt no bankomātiem.

Kā norādīja “Swedbank” pārstāvis Kristaps Bērzonis, patlaban nav novērojama palielināta interese par naudas izņemšanu no bankomātiem, kā arī nav novērota juridisko personu aktivitāte naudas izņemšanā.

“Swedbank” strādā ierastajā režīmā, un finanšu līdzekļu aizplūšana no bankas nenotiek.

Banka arī atzīmē, ka tā veic pastāvīgu bankomātu tīkla monitoringu, tādējādi sekojot līdzi, vai visi bankomāti ir lietošanās kārtībā un vai tajos ir pietiekams skaidrās naudas apjoms. Uzraudzība notiek nepārtraukti.

“Ņemot vērā, ka banka visu laiku uzrauga bankomātus, ja tiktu konstatēta paaugstināta aktivitāte, mēs nodrošinātu lielāku vērību konkrētā bankomāta darbībai. Šobrīd nav konstatēta paaugstināta aktivitāte naudas izņemšanai no mūsu bankomātiem ne Rīgā, ne arī citviet Latvijā.”

“Tāpēc nevaram apstiprināt ziņas, ka klienti, piemēram, Cēsīs, būtu aktīvāk vēlējušies izņemt naudu nekā klienti kādā citā Latvijas pilsētā.”

Iemesls, kāpēc atsevišķās vietās var rasties īslaicīgi darbības traucējumi, ir saistīti ar tehniskām problēmām, skaidro K. Bērzonis.

Proti, gadās, ka bankomātos iemaksā naudu kopā ar kādu svešķermeni, kas izraisa bankomāta darbības pārtraukumu, vai arī izveidojas naudas sasprūdumi un bankomātam nepieciešama tehniskā apkope.

“Brīžos, kad bankomātu tīkla monitoringa sistēma ziņo par tehniskām problēmām, šo informāciju nododam sadarbības uzņēmumiem, kuri veic bankomātu tehnisko apkopi un atjauno to darbību.”

Saistītie raksti
Skaidras naudas pieejamība “Swedbank” ir plānota.

“Ja ir apstākļi, kas var izraisīt lielāku skaidras naudas pieprasījumu, rīkojamies, lai iespēju robežās novērstu skaidras naudas īslaicīgu nepieejamību. Tāpēc ļoti novērtējam pašvaldības, kuras mūs informē par lieliem publiskiem pasākumiem, kuru laikā pieaug nepieciešamība pēc skaidras naudas,” uzsver K. Bērzonis.

“LA” atgādina, ka “Swedbank” pēc aktīviem un klientu skaita ir lielākā banka Latvijā.

LA.lv