Kultūra
Māksla

Tapis Anša Cīruļa iedvesmot burtveidols 16

Publicitātes attēls

Sagaidot Latvijas simtgadi, zīmolu dizaina studija “Asketic” izdevusi burtveidolu “Cirulis Display”, kura iedvesma meklējama latviešu mākslinieka, grafiķa, gleznotāja un lietišķās mākslas meistara Anša Cīruļa (1883–1942) rokrakstā.

Anša Cīruļa radošais devums ierindo viņu starp nozīmīgākajiem latviskās identitātes pamatlicējiem. Cīrulis ir gan Latvijas karoga dizaina standarta veidotājs, gan Latvijas Republikas pirmās pastmarkas dizaina meta autors.

Darbs pie burtveidola tika uzsākts 2007. gadā, strādājot pie grāmatas par Ansi Cīruli (“Ansis Cīrulis. Saules pagalmos”. Apgāds “Neputns”, 2008). Rūpīgi pētot mākslinieka oriģinālos darbus un burtu formas, dizaina studija “Asketic” ir izveidojusi jaunu burtveidolu, kas mūsdienīgi interpretē 20. gadsimta Austrumeiropas romantismu. Anša Cīruļa darbus raksturo asimetriski griezumi un specifiski grafiski elementi, kas atspoguļoti burtveidola dizainā.

Jaunizstrādātais burtveidols ir pieejams divos formātos: Regular un Bold. Tas atbalsta vairāk nekā 30 valodu burtus un zīmes, iekļaujot katras valodas raksturīgos diakritiskos simbolus un to kombinācijas.

Fonta licences var iegādāties, to cena – 35 eiro par atsevišķu stilu vai 60 eiro – par komplektu.

LA.lv