×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Taupīgais ūdenssūknis

Jaunums sanitārtehnikas tirgū ir energoekonomiskie ūdens cirkulācijas sūkņi, kurus ražotāji nokristījuši par Pumpen Intelligenz (gudrajiem jeb inteliģentajiem sūkņiem). Tāds ir, piemēram, vācu Wilo Stratos PICO.

 

Šo ūdenssūkni uzskata par vistaupīgāko pasaulē, kurš jau šodien atbilst ES 2015. gada rekomendācijām. Cirkulācijas sūkni izmanto apkurei, dzesēšanai un gaisa kondicionēšanai. Saskaņā ar Europump standarta mērīšanas metodiku sūkņa vidējais elektroenerģijas patēriņš gadā tipiskai privātmājai sasniedz tikai 46,5 kWh.

– Mazo izmēru dēļ sūkni viegli iekļaut jebkurā sistēmā, – uzsver SIA “Wilo Baltic” eksperts Valters Šķilvalts. – Papildu bonuss ir ērtais elektropieslēgums: nav jāknibinās ap spailēm kārbas iekšpusē, ar Wilo connector jāsavieno tikai kabelis ar spraudni un tas jāievieto sūkņa rozetē. Darbs aizņem pāris minūtes. Sūknī ir iebūvēts elektroenerģijas skaitītājs, kas informē par patēriņu no uzstādīšanas sākuma, papildus arī par citiem parametriem un pat nepieciešamību veikt automātisko atgaisošanu. Ieraugot ekrānā brīdinājuma ikonu, atliek tikai nospiest pogu!

Speciālisti uzskata, ka ar šo sūkni mūsu apstākļos var ietaupīt līdz Ls 50 gadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+