×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

TAVA: tūristus Latvijā visvairāk interesē Rundāles pils (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gan vietējos, gan ārzemju tūristus Latvijā šogad visvairāk interesējusi Rundāles pils, piektdien Latvijas tūrisma forumā, prezentējot Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) īstenotās mārketinga aktivitātes, sacīja TAVA produktu attīstības vecākā speciāliste Inese Šīrava.

Viņa norādīja, ka galvenā TAVA prioritāte šogad bija Latvijas tūrisma portāla www.latvia.travel attīstīšana. Pēc viņas teiktā, gan vietējie tūristi, gan ārvalstu tūristi vislielāko interesei portālā izrādījuši par Rundāles pili, Tērvetes dabas parku, Gaujas nacionālo parku, Ventspili un Turaidu. “Tie ir tie objekti, ko visbiežāk reklamējam un tos visbiežāk tūristi vēlas ieraudzīt,” teica Šīrava.

Šīrava piebilda, ka portāla apmeklētājus visvairāk interesē sadaļas par Latvijas reģioniem. “Reģioni var būt priecīgi, ka viņi pat apsteidz Rīgu,” teica Šīrava.

Vienlaikus viņa atzina, ka tūristu interesi par Latviju šogad ievērojami veicinājusi Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsēta. “Pieaugumam tūristu skaita ziņā šim pasākumam [Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai] ir ļoti liela nozīme. (..) Tas bija mūsu galvenais vadmotīvs,” teica Šīrava, piebilstot, ka pateicoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam, cilvēki ārpus Latvijas uzzināja ne tikai par Rīgu, bet arī par Latviju kopumā.

Pēc viņas sacītā, lielākā daļa portāla apmeklētāju – 48% – ir Latvijas iedzīvotāji, 30% ir ārvalstu prioritāro tirgu – Krievijas,Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji un 22% – visu pārējo pasaules valstu pārstāvji.

Tāpat viņa atzīmēja, ka šogad sāktas TAVA aktivitātes arī sociālajos tīklos, kā arī izveidoti informatīvie materiāli un uzstādīti informatīvie stendi starptautiskajā lidostā “Rīga”. Tāpat izvietotas reklāmas starptautiskajās sporta sacensībās, īstenotas reklāmas kampaņas aviokompāniju žurnālos un izvietotas ar Latviju saistītas publikācijas dažādos ārvalstu žurnālos.

Latvijas tūrisma forums šogad norisinās 11.gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai kundzītei ir arī reāli dati, cik Rundāles pilij šogad bijis apmeklētāju? Vai tikai bla, bla sēžot kabinetā. Ne jau katrs, kas aplūko informāciju, tūdaļ brauc uz objektu.

Draugiem Facebook Twitter Google+