×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Tiesa atceļ Streļčenoka lēmumu par naudas sodu KNAB darbiniecei Draveniecei (2)

LETALETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu, ar kuru KNAB darbiniecei Ilzei Draveniecei piemērots 250 eiro naudas sods par amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā.

Pagājušajā gadā Draveniecei tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, kā arī par apzinātu neziņošanu par atrašanos interešu konflikta situācijā. Draveniecei biroja amatpersona nolēma piemērot 250 eiro naudas sodu.

Draveniece šo lēmumu pārsūdzēja KNAB priekšniekam, kurš daļā par apzinātu neziņošanu par atrašanos interešu konflikta situācijā nolēma lietvedību izbeigt. Savukārt par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā viņai piemērots 250 eiro naudas sods.

KNAB priekšnieka lēmumu Draveniece pārsūdzēja tiesā, kura to atcēla un šajā lietā izbeidza lietvedību. Spriedumu KNAB vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, aģentūrai LETA apliecināja tiesā. Plašāk lietas būtību tiesa nedrīkst atklāt, jo tiesas sēdes notika aiz slēgtām durvīm.

Jau ziņots, ka Draveniece tiesājas arī par atjaunošanu amatā. Rīgas apgabaltiesa novembra beigās nolēma piedzīt vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavēšanu 35 543 eiro apmērā par labu bijušajai Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Draveniecei viņas prasībā pret KNAB par atjaunošanu amatā.

Tiesa nolēma, ka spriedums daļā, ar kuru Draveniece atjaunota amatā un viņai par labu piedzīta vidējā izpeļņa 1000 eiro apmērā, izpildāms nekavējoties. Spriedumu vēl var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

KNAB gan paziņojis, ka, neskatoties uz tiesas pieņemto spriedumu, konkrētajā gadījumā nav iespējams atbilstoši Darba likumam atjaunot Dravenieci iepriekšējā darbā, jo Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja amata vieta ir likvidēta. Vienlaikus viņai ir izteikts piedāvājums izvēlēties kādu no vakantajiem amatiem KNAB.

Pastāvot šādiem apstākļiem, lai izpildītu Rīgas apgabaltiesas pieņemto spriedumu, Draveniece ir atjaunota darbā KNAB, un līdz turpmākam rīkojumam viņai ir jāpilda KNAB priekšnieka dotie uzdevumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. var redzēt ar ko nodarbojas KNAB vadītājs. Cik ilgi vēl?

  2. Vai nebūtu laiks Streļčenokam sākt maksāt no savas kabatas bijušajiem darbiniekiem pietiesātās summas,nevis tērēt valsts līdzekļus /mūsējos/? Cik ilgi tas turpināsies?

Draugiem Facebook Twitter Google+