×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Top diža un labskanīga skatuve

kongresu_7

Šobrīd jau ir zināms Rīgas Kongresu nama fasādes jaunais izskats, kā arī iecerētie tehniskie uzlabojumi iekštelpās. Par pērn oktobrī aizsāktā Rīgas Kongresu nama rekonstrukcijas tehniskā projekta gaitu pirmdien medijus informēja pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas nami”.


Kā stāsta viens no projekta arhitektiem Juris Poga, jaunajā Kongresu namā būs viena no lielākajām skatuvēm visā Latvijā. Turklāt tā būs piemērojama visdažādākajiem gadījumiem un visdažādākajiem izpildītāju sastāviem, jo skatuvi varēs samazināt vai palielināt. Līdz ar to šeit būs lieliska vieta gan konferencēm, gan klasiskās mūzikas koncertiem, roka, popa vai džeza pasākumiem. Piemēram, rekonstrukcija paredz iespēju pagarināt priekšskatuvi, tādējādi ļaujot cilvēkiem mūziku baudīt, dejojot gandrīz līdzās skatuves māksliniekiem. Uz pašas skatuves vienlaikus varēšot atrasties 120 izpildītāju liels orķestris un 100 koristu. “Nav jau nekāds noslēpums, ka Rīgā akūti trūkst koncertiem un līdzīga vēriena pasākumiem piemērotu ēku. Pēc rekonstrukcijas Rīgas Kongresu namā, piemēram, varēs notikt baleta un operas izrādes vai jebkura Latvijas teātra izrādes. Un arī mūzikli, kas šobrīd tiek uzvesti visdažādākajās vietās,” teica projekta īstenošanā iesaistītā arhitektu biroja SIA “Nams” direktors Sergejs Ņikiforovs.

Gādājot par māksliniekiem, projekta īstenotāji ieplānojuši arī atjaunot un ērtākas padarīt ģērbtuves un mēģinājumu telpas. Bet pavisam svaigs elements ēkā būs ar modernākajām skaņu tehnoloģijām aprīkota ierakstu studija. Domāts arī par skatītāju. Atjaunotajā Kongresu namā būs īpašas konstrukcijas krēsli, kurus vajadzības gadījumā varēs pārvietot, lai nodrošinātu cilvēkiem iespējami labāku pārredzamību. “Jaunais” kongresu nams būs atvērts arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, jo ierīkoti arī speciāli krēsli. Saskaņā ar projektu atjaunotas tiek arī Kongresu nama restorāna, kafejnīcas, ģērbtuvju un tualetes telpas.

 

Viens no lielākajiem ieguvumiem varētu būt solītā jaunā skaņa Rīgas Kongresu namā, ko iecerēts nodrošināt, iepērkot un uzstādot modernākās tehnoloģijas. Turklāt arhitekti teic, ka Kongresu nams nu būs piemērots simfonisko orķestru koncertiem, jo tiks nodrošināta atbilstoša dabiskā akustika.

 

Tikmēr projekta konsultatīvās padomes loceklis, VSIA “Latvijas koncerti” direktors Guntars Ķirsis gan bilda: pagaidām skaidri nav zināms, vai orķestriem piemēroto akustiku izdosies nodrošināt. Taču par vienu viņš esot pārliecināts: Kongresu nama atjaunošana ir liels ieguvums pilsētai un iedzīvotājiem. Sākotnēji versiju, ka Kongresu nama atjaunošanu varētu pabeigt līdz 2014. gadam, SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs labo, sakot, ka, visticamāk, process būs ilgāks. “Nākamais solis ir attīstīt un pabeigt projekta tehnisko plānu, un tas ir jāpaveic līdz jūlijam. Tad arī varēsim rīkot konkursu par būvprojektu un prognozēt iespējamos darba pabeigšanas termiņus,” skaidroja SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs.

 

Uzziņa

Rīgas Kongresu nama (kādreiz par Politiskās izglītības namu dēvētās ēkas) celtniecība pabeigta 1982. gadā, un tās arhitekti ir Juris Gertmanis un Valērijs Kadirkovs.

Nams celts kā kongresu un konferenču centrs komunistiskās partijas vajadzībām. Galvenokārt te noritēja kompartijas ideoloģiskie pasākumi.

Ēkas interjers iezīmīgs ar bagātīgu marmora, granīta un ozolkoka lietojumu.

Rīgas Kongresu nams ir multifunkcionāla ēka ar lielo zāli, bibliotēku, administrācijas telpām, balkonu, mazo zāli un auditorijām.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+