Pasaulē
Citur

Traģēdija Krievijā: Trešdien visā valstī izsludinātas sēras3

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu par sēru izsludināšanu visā valstī trešdien, 28.martā, sakarā ar traģēdiju Kemerovā, kur svētdien notikušajā lielveikala ugunsgrēkā gāja bojā vismaz 64 cilvēki.

Kā norādīts rīkojumā, sēru dienā visā valstī jānolaiž pusmastā valsts karogi, bet kultūras iestādēm un televīzijas un radio kompānijām uzdots atcelt izklaides pasākumus un pārraides.

Pirms tam otrdien Putins pameta Kemerovu, kur ieradās no rīta, lai pieminētu bojāgājušos un uzklausītu ierēdņu atskaites.

Tikmēr Kemerovā turpinās stihisks mītiņš, kurā piedalās ap četriem tūkstošiem cilvēku. Mītiņotāji pieprasīja tikšanos ar Putinu, kā arī Kemerovas apgabala administrācijas, tostarp gubernatora Amana Tuļejeva demisiju.

Tomēr Putins mītiņā tā arī neieradās, vien tikās ar pilsoņu iniciatīvas grupu, kura izteica neticību par ugunsgrēka izmeklēšanas gaitu.

Visskaļākā mītiņotāju prasība šobrīd ir nosaukt patieso bojāgājušo skaitu.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem ugunsgrēkā gājuši bojā 64 cilvēki, no kuriem šobrīd ir atpazīti 25.

Starp bojāgājušajiem ir 41 bērns.

Vēl 67 cilvēki guvuši ievainojumus. No viņiem 14, tostarp trīs bērni, atrodas slimnīcās.

Vairāk nekā desmit cilvēki joprojām skaitās pazuduši bez vēsts.

Tikmēr kopš pirmdienas vakara sociālajos tīklos izplatās valodas par simtiem bojāgājušo, un pilsētnieki ir pārliecināti, ka varasiestādes apzināti pazemina upuru skaitu.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins paziņojis, ka saskaņā ar pašreizējo galveno versiju ugunsgrēku izraisījis īssavienojums ēkas elektroinstalācijā.

Otra notikušā versija esot atklātas liesmas izmantošana, taču tā esot mazticama, piebildis Bastrikins.

Viņš arī pavēstījis, ka ēkas ugunsdzēsības signalizācija nav darbojusies kopš 19.marta un ka apsargs, kad kļuvis zināms par ugunsgrēku, nav iedarbinājis arī ar roku ieslēdzamo nelaimes izziņošanas sistēmu.

Šobrīd aizturēti pieci veikala vadības pārstāvji, kas pēc ugunsgrēka sākuma, nevis organizējuši evakuāciju, bet steigušies paši atstāt tirdzniecības centru, pametot kinozālēs ieslēgtos cilvēkus bez palīdzības.

Aizturēts arī apsargs, kas neiedarbināja trauksmes izziņošanas sistēmu.

LA.lv