Pasaulē
Eiropa

Tramps un Putins izlēmuši apspriest abu valstu attiecības Helsinkos0

Foto – LETA/EPA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Donalds Tramps tiksies 16.jūlijā Somijas galvaspilsētā Helsinkos, ceturtdien paziņojis Kremlis un Baltais nams.

“Panākta vienošanās, ka 16.jūnijā Helsinkos notiks tikšanās starp Krievijas Federācijas prezidentu Vladimiru Putinu un Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu,” paziņoja Kremlis.

Samitā tiks apspriests Krievijas un ASV attiecību pašreizējais stāvoklis un izredzes, atklāja Kremlis.

Baltā nama paziņojumā teikts, ka prezidenti arī runās par dažādiem nacionālās drošības jautājumiem.

ASV nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons trešdien Maskavā tikās ar Putinu.

Putina padomnieks ārlietās Jurijs Ušakovs pēc šīs tikšanās paziņoja, ka Putins un Boltons vienojušies par Putina un Trampa tikšanās vietu un laiku, bet detalizētāku informāciju tobrīd neatklāja.

ASV un Krievijas attiecības ievērojami pasliktinājās pēc tam, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu. Situācija neuzlaboja arī aizdomas par Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanās un domstarpības par Sīrijas konfliktu.

Tramps, kopš nākšanas pie varas pagājušajā gadā, ir centies uzlabot ASV attiecības ar Krieviju.

Tramps šomēnes paziņoja, ka Krievija būtu jāuzņem atpakaļ G7 grupā, atjaunot to kā G8 grupu, no kuras Krievija tika izslēgta pēc Krimas okupācijas 2014.gadā.

Saistītie raksti

Pēdējā īsā Putina un Trampa sastapšanās notika 2017.gada novembrī Āzijas un Klusā okeāna valstu ekonomiskās sadarbības (APEC) samita laikā Vjetnamā.

Tramps plāno 11.jūlijā un 12.jūlijā piedalīties NATO samitā Briselē, bet pēc tam doties uz Lielbritāniju, kur viņam 13.jūlijā paredzēta tikšanās ar karalieni Elizabeti II.

LA.lv