×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Trešo reizi aiztur vīrieti par seksuāla rakstura noziegumiem ar mazgadīgajiem

Foto- LETAFoto- LETA

Rīgas policisti jau trešo reizi par seksuāla rakstura noziegumiem ar mazgadīgām personām aizturējuši 1978.gadā dzimušo Aldoni Krinbergu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Daiga Kondrāte aģentūrai LETA aizturētās personas identitāti neatklāja, taču apliecināja, ka aizturētais vīrietis ir 34 gadus vecs.

Aprīlī Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijā pēc kāda žurnālista iesnieguma tika sākts kriminālprocess par mazgadīgu personu pamudināšanu tikties ar mērķi stāties dzimumattiecībās.

Veicot izmeklēšanas darbības, policisti guva pietiekami daudz pierādījumu, lai 22.augusta pēcpusdienā Rīgā būtu pamats aizturēt 1978.gadā dzimušu vīrieti. Viņš tiek turēts aizdomās par vairāku mazgadīgo pamudināšanu stāties dzimumattiecībās.

Aizturētais vīrietis savu vainu noliedz. Viņš jau agrāk divas reizes sodīts par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī nepilnus divus gadus pavadījis apcietinājumā.

24.augustā tiesa aizturētajam vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Pret vīrieti sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 162.1 panta 2.daļas – par mazgadīgu personu pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās, kā arī par mēģinājumu veikt šīs darbības. Likumā noteiktais maksimālais sods par šādiem noziegumiem ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem.

Policijai ir informācija par vairākiem mazgadīgiem cietušajiem, taču ir pamatotas aizdomas, ka to skaits varētu būt lielāks. Tādēļ policijas darbinieki lūdz atsaukties ikvienu, kurš cietis no minētā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņa numuru 67086659, 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

LETA jau ziņoja, ka šā gada martā stājās spēkā notiesājošais spriedums, ar kuru Krinbergs sodīts ar viena gada un astoņu mēnešu brīvības atņemšanu par atkārtotu seksuāla rakstura uzmākšanos jaunām meitenēm.

Krinbergs šajā lietā tika apsūdzēts par astoņām seksuāla rakstura uzmākšanās epizodēm, kurās ir četras cietušās.

Prokuratūra norādīja, ka Krinbergs meitenēm no jauna sācis uzmākties jau tajā pašā dienā, kad tiesa nolasījusi spriedumu viņa iepriekšējā lietā.

Kā ziņots, 2009.gada rudenī apgabaltiesa Krinbergu atzina par vainīgu analoģisku noziegumu pastrādāšanā. Toreiz Krinbergam tika piemērota nosacīta brīvības atņemšana uz pusotru gadu ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Pirmo reizi 1978.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts 2008.gada 3.novembrī, kad izmeklētāji viņa tālrunī atrada aptuveni 200 mazu meiteņu tālruņu numurus. Prokuratūra vēlāk norādīja, ka šos numurus vīrietis varētu būt ieguvis no paziņām, interneta portālos un citviet. Viņš zvanījis meitenēm un izteicis dažādus seksuāla rakstura piedāvājumus.

Krinbergam policija bija nākusi uz pēdām pēc tam, kad kādai meitenei viņš regulāri zvanījis jau kopš 2008.gada augusta un viņa to vairs nav spējusi izturēt. Meitene piezvanījusi uz kādu anonīmo tālruni, ko koordinē Bērnu tiesību aizsardzības centrs.

Pirmajā kriminālprocesā prokuratūra Krinbergam bija inkriminējusi teju 200 noziedzīga nodarījuma epizodes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+