Ārstēšana

Tu atkal krāc! Kā beigt skaļi gulēt!?2

Foto – Shutterstock.com

“Vīrietis krāc, pēdējā laikā parādījusies arī pastiprināta miegainība. Vai tas liecina par kādām veselības problēmām? Ja tā ir slimība, kā to ārstēt? Varbūt varat ieteikt kādu speciālistu, pie kura meklēt palīdzību?” Helēna Breidaka Rīgā

 

Iemeslu, kāpēc cilvēki naktīs krāc, ir daudz. Medicīnas sabiedrības “ARS” neirologs un miega medicīnas speciālists Ainārs Vecvagars skaidro, ka viens no izplatītākajiem ir aptaukošanās un liekais svars, jo šādos gadījumos pieaug kakla apmērs un liekie audi spiež uz elpceļiem. Iemesls var būt arī endokrīnās sistēmas un vairogdziedzera saslimšanas, jo organismā mainās hormonu daudzums un bez acīmredzama iemesla rodas aptaukošanās problēmas.

Liela nozīme ir iedzimtībai – mazs apakšžoklis, šauri elpceļi… Ja šie faktori kombinējas ar kādu vīrusu saslimšanu, rodas tūska un parādās krākšana naktīs. Tāpat var būt vainojami elpceļu polipi, izaugumi, infekcijas utt.

Lai novērstu trokšņaino problēmu, jādodas uz konsultāciju pie otorinolaringologa. Ja ārsts nekonstatēs izmaiņas elpošanas orgānu anatomijā vai saslimšanas, nepieciešama vizīte pie neirologa un miega medicīnas speciālista, lai nozīmētu izmeklējumus diagnozes uzstādīšanai un sāktu ārstēšanu.

 

Saistītie raksti
LA.lv