Praktiski
Dārzs

Tulpju līdzinieces homērijas pa ziemu dārzā neatstāj 16

Foto no jardinexotiqueroscoff.com

Vai homērijas var pārziemināt dārzā? EVIJA RĪGĀ

Homērijas ir neparasti augi, kas atgādina tulpes, taču pieder pie īrisu dzimtas. Savvaļā Dienvidāfrikā sastopamas 32 sugas. Tie ir daudzgadīgi augi ar dzelteniem vai apelsīnu oranžiem, ap 6–8 cm diametra ziediem. Zied vasaras otrajā pusē reizē ar gladiolām un turpina līdz septembrim. Veido daudz sīksīpoliņu.

Parasti dārzos audzē divas sugas. Homeria collina (syn. Morarea collina), kas ir 15–40 cm augsta, ar lineārām lapām un dzelteniem vai laškrāsas ziediem. Homeria ochroleuca (syn. Moraea ochroleuca), ko dēvē par aprikožu tulpi, sasniedz 40–60 cm augstumu. Oranžie, gaiši dzeltenie vai divkrāsu zvanveida ziedi 8 cm diametrā ir vērsti uz augšu.

Homērijas Latvijas klimata apstākļos nepārziemo, tās spēj izturēt vien –5 °C. Kultivē līdzīgi kā gladiolas. Gumus stāda pavasarī siltā, aizsargātā vietā, vidēji mitrā augsnē. Pirmās rudens salnas augiem neskādē, taču nedrīkst kavēties ar gumu novākšanu. Izraktie augi jāattīra no sausajām lapu paliekām, tiem arī nogriež liekās saknes. Glabā tāpat kā gladiolu sīpolus sausumā.

LA.lv