×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Tuvākajās dienās atkušņa ietekmē palielināsies Latvijas upju notece

upe_leta

Tuvākajās dienās atkušņa ietekmē palielināsies Latvijas upju notece, jo atsāksies sniega un ledus kušana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi. Ledus apstākļi upēs pārsvarā būtiski nemainīsies, tomēr ledus segā parādīsies vairāk ledus sairšanas pazīmju.

Kurzemes upju straujākajos posmos un Zemgales upju augštecēs iespējama ledus iešana nelielos posmos. Sinoptiķi prognozē, ka brīvdienās pastiprināsies sals, līdz ar to upju notece atkal samazināsies.

Aizvadītajā diennaktī Latgales un Vidzemes upēs pārsvarā bija vērojama neliela ūdens līmeņu paaugstināšanās. Dubnā, Rēzeknē, Lielajā Juglā un Zemgales upēs līmenis nedaudz pazeminājās, savukārt Kurzemes upēs turpinājās straujāka līmeņu pazemināšanās – Ventā ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti 13 līdz 52 centimetri, Bārtā 45-63 centimetri diennaktī.

Latvijas upes joprojām pārsvarā klāj ledus sega. Vietām ledus segā ir lāsmeņi un zem ledus ir vižņi. Straujākos upes posmos ledus sega ir nepilna, bet dažviet upēs uz ledus ir ūdens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+